Aktualności

24.07.2018

China Foundry Association po raz kolejny gościem honorowym Targów METAL

O nowościach w branży i korzyściach płynących ze współpracy z kieleckim ośrodkiem targowym, rozmawialiśmy z Zhang Zhiyong, wiceprezesem i sekretarzem generalnym chińskiego stowarzyszenia odlewniczego.

Na zdjęciu Zhang Zhiyong, wiceprezes i sekretarz generalny China Foundry Association
Na zdjęciu Zhang Zhiyong, wiceprezes i sekretarz generalny China Foundry Association

China Foundry Association (CFA) po raz kolejny będzie gościem honorowym wydarzenia METAL.CFA składa się z ponad 1 300 członków, którymi są, m.in. dostawcy odlewni, producenci urządzeń odlewniczych czy pracownicy instytutów odlewniczych w całych Chin.

 

Kolejny raz China Foundry Association jest gościem honorowym kieleckich Targów METAL. Jakie korzyści chińskim firmom przynosi współpraca z jednym z największych ośrodków targowych w Europie Środkowo – Wschodniej?

Wraz z pogłębieniem inicjatywy "Belt and Road [Jeden Pas, Jedna Droga]", w ostatnich latach również współpraca i wymiana handlowa w przemyśle odlewniczym między Chinami i Polską stale się umacnia.  Od 2012 roku Chiny Foundry Association uczestniczy w kolejnych edycjach targów METAL, osiągając doskonałe wyniki. China Foundry Association i Targi Kielce stale pogłębiają współpracę.  Polska jest węzłem komunikacyjnym i logistycznym łączącym Eurazję, jest częścią "Pasa i Drogi".  Wierzymy, że dzięki przecięciu "Szlaku Bursztynowego" i "Jedwabnego Szlaku" Chiny i Polska mają przed sobą świetlaną przyszłość dla współpracy.

 

Jakie nowe produkty będziemy mogli zobaczyć na chińskich stoiskach podczas 22. edycji Międzynarodowych Targów Technologii dla Odlewnictwa METAL?

Nanjing Guhua Electromechanical Technology Co., Ltd. zajmuje się wysoko-zaawansowanymi i nowoczesnymi technologiami. Ma profesjonalny zespół technologiczny i wyspecjalizowane centrum badawczo - rozwojowe. Produkuje i sprzedaje oraz świadczy usługi w zakresie narzędzi szlifierskich i wyspecjalizowanego sprzętu dla przemysłu odlewniczego.  Firma zaprezentuje diamentowe narzędzia i wyposażenie do szlifowania o wysokiej twardości mające zastosowanie w szlifowaniu żeliwa.  Produkty te, mają na celu rozwiązanie istniejących problemów związanych z tradycyjnymi narzędziami do szlifowania.  Charakteryzują się wyższą efektywnością, lepszą trwałością i niższym kosztem, są bezpieczne i przyjazne dla środowiska itp.

 

Co jeszcze zobaczymy we wrześniu w Targach Kielce?

Kolejno, podczas Targów METAL, zaprezentuje się Qingdao Xinghe Graphite Co., Ltd. Firma jest zdolna produkować ponad 10 serii z ponad 500 odmianami produktów, takich jak grafit o średniej zawartości węgla, grafit o wysokiej zawartości węgla, grafit o wysokiej czystości, grafit sferyczny, CNT, grafit w postaci proszku, grafit rozszerzalny i grafem. Roczna produkcja to ponad 50 000 ton. Zastosowanie produktów grafitowych obejmuje nie tylko tradycyjne dziedziny takie jak produkcja żelaza i stali, materiały ogniotrwałe, metalurgię, powłoki, materiały cierne i uszczelniające, szczotki węglowe, węglowe materiały przewodzące, smary, gumę i przemysł tworzyw sztucznych itp., ale również obejmuje dziedzinę nowoczesnej energetyki i nowe materiały, takie jak lit, materiały fotowoltaiczne i mające zastosowanie energetyce jądrowej.

NCS Testing Technology CO., Ltd. (NCS) jest wiodącą chińska firmą w zakresie testowania. Może pochwalić się ponad 60-letnią tradycją. W całości należy do China Iron & Steel Research Institute Group (CISRI). Główne obszary działalności NCS obejmują opracowywanie i produkcję instrumentów, CRM, projektów PT oraz usługi testowania na rzecz podmiotów trzecich.  Posiada liczne certyfikaty, takie jak ISO9001, NADCAP, Rolls-Royce, RMP, akredytacje ISO / IEC 17025, CMA, CAL, CMC i PTP. GŁÓWNE PRODUKTY: spektometria iskrowa emisji optycznych (OES); atomowa spektrometria emisyjna z wzbudzaniem plazmowym (ICP-AES); spektrometria mas sprzężona z plazmą wzbudzaną indukcyjnie (ICP-MS); Analizator węgla / siarki / tlenu / azotu / wodoru (C \ S \ 0 \ N \ H); urządzenie pomiarowe.

 

Państwa zdaniem, jaka jest obecna sytuacja przemysłu odlewniczego na świecie? Jakie nowe technologie i rozwiązania ekologiczne są obecnie wdrażane?

Zgodnie ze statystykami dotyczącymi światowej produkcji odlewów w ostatnich latach, wzrost uległ spowolnieniu. Wymagania użytkowników dotyczące lekkiej wagi, popyt na czystą ekologicznie produkcję i brak rąk do pracy to główne wyzwania stojące przed przemysłem odlewniczym. Wraz z wprowadzeniem koncepcji Przemysłu 4.0 inteligentny rozwój zintegrował wiele nowych technologii. Stał się kierunkiem zrównoważonego rozwoju dla przemysłu odlewniczego przyszłości.

Dziękuję za rozmowę.

(PŚ)

Zobacz minioną edycję targów METAL 2016 <KLIKNIJ>  


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

29-30 VI 2019
16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019