Aktualności

24.05.2019

Firma WIS Kunststoffe i jej Navigator 2.0 na targach PLASTPOL 2019

Firma WIS Kunststoff opracowała specjalną „matrycę wiedzy”, dzięki któremu można porównywać najważniejsze właściwości głównych materiałów. Matryca została właśnie wydana w drugiej wersji (2.0).

Każdy kto odwiedzi podczas targów PLASTPOL 2019 w Targach Kielce  firmę WIS Kunststoffe GmbH na stoisku B-31 otrzyma własny egzemplarz matrycy 2.0 za darmo!
Każdy kto odwiedzi podczas targów PLASTPOL 2019 w Targach Kielce firmę WIS Kunststoffe
GmbH na stoisku B-31 otrzyma własny egzemplarz matrycy 2.0 za darmo!

Dzięki matrycy wiedzy niemiecka firma oferuje nowe spojrzenie na frapujący świat tworzyw sztucznych. W wyniku dyskusji z klientami WIS Kunststoffe odkryła, że wiele przetwórców traci dużo czasu szukając różnego rodzaju tworzyw sztucznych o określonych właściwościach technicznych. Chodzi tu o posiadanie właściwych kompetencji i skupienie się na kliencie celem zaoferowanie wsparcia dla partnerów.

Kompetencje w zakresie żywic

Firma znana jest jako dystrybutor i spółka handlowa, rozwija także nowe i łączy istniejące tworzywa termoplastycznych. Na corocznych targach PLASTPOL 2019 w Kielcach firma zaprezentuje swoje mocne strony. Zespół WIS przedstawi innowacyjną macierz wiedzy dostępną w wersji A1 i A0 w języku niemieckim i angielskim, zaoferuje także przydatne informacje na temat różnych materiałów. Matryca obejmuje dane ogólne, techniczne, chemiczne i elektryczne, a także warunki obróbki tworzyw sztucznych na potrzeby zastosowań w produktach handlowych i technicznych. Każdy odwiedzający WIS Kunststoffe GmbH na stoisku B-31 otrzyma własny egzemplarz za darmo!

Wartość poparta nauką

Matryca wiedzy zawiera konkretne informacje na temat charakterystyki produktów i ich cech mechanicznych, termicznych i elektrycznych materiałów. Obejmuje także zalecenia dotyczące użytkowania materiałów w codziennej działalności firm, np. warunki przetwarzania od wstępnego suszenia po temperaturę narzędzi i obróbki. Przetwórca może znaleźć wskazówki dotyczące poziomu cen każdego produktu, a także nazwę handlowa WIS Kunststoffe GmbH. Wszystkie liczby zostały potwierdzone w laboratorium nauk stosowanych w politechnice Schmalkalden (kierowanej przez prof. Thomasa Seula) w Niemczech.

Udowodnione praktyczne zastosowanie

Pierwsi przetwórcy już dziś pracują z użyciem matrycy która udowodniła swoją przydatność. Posługują się nią doradzając klientom, dokonując wstępnej selekcji tworzyw sztucznych o określonych właściwościach. Dzięki temu zwięzłemu przeglądowi są w stanie szybko przedstawiać propozycje materiałów i efektywniej porównywać ich właściwości. Tym samym przetwórcy są w stanie szybko i niezawodnie odpowiadać na zapotrzebowanie i zamówienia klientów.

 KK


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
19-21 II 2020
21-23 II 2020
26-27 II 2020