Aktualności

20.11.2017

Horti-Tech w budowie! Ruszają III Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych

W trzeciej edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych udział bierze blisko 100 firm i gama uznanych ekspertów branży sadowniczej. Tylko dzięki nim producenci owoców i warzyw dowiedzą się, jak najlepiej przygotować się na sezon 2018.

Ciągniki, opryskiwacze, maszyny uprawowe i wiele innych można spotkać podczas targow Horti-Tech 21-22 listopada w Targach Kielce.
Ciągniki, opryskiwacze, maszyny uprawowe i wiele innych można spotkać podczas targow
Horti-Tech 21-22 listopada w Targach Kielce.

Tegoroczna edycja targów sadowniczych gromadzi ciekawą ekspozycję maszyn i urządzeń oraz akcesoriów na właścicieli niewielkich gospodarstw rodzinnych i tych wielkoobszarowych. Będą maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw. W Kielcach znajdziemy między innymi takie firmy jak: Landini – z ciągnikiem serii 2;  Lisicki z opryskiwaczami, wymiatarkami do gałęzi czy kosiarkami sadowniczymi; Polsad z wózkami widłowymi np. serii TX. Pojawią się także marki takie jak: New Holland, Kisiel, Case, Bury, Weremczuk, AR Chmielewscy, Yara, Agrola, KMK Agro i wiele innych. 

Szanse i zagrożenia dla sadowników w roku 2018

HORTI-TECH 2017 to także maksimum informacji o przyszłym sezonie. 21 listopada ruszy Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza. Eksperci Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Państwowego Instytutu Badawczego będą poruszać kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18. O unijnym rynku jabłkowym mówić będzie znany i ceniony w branży prof. Eberhard Makosz, Przewodniczący Zarządu Towarzystwa Rozwoju Sadów Karłowych. Ministerialni specjaliści wskażą inicjatywy podejmowane na rzecz regulacji i wsparcia sektora owoców i warzyw. Poruszony zostanie temat zagospodarowania jabłek przemysłowych. Mirosław Maliszewski, Prezes Zarządu Związku Sadowników RP nakreśli bieżącą sytuację polskich sadowników na rynku światowym, a tematykę szans i zagrożeń dla polskich producentów owoców i warzyw omówi Witold Boguta, Prezes Zarządu Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw. 

Eksperci branży sadowniczej w Targach Kielce

Oprócz konferencji, udział w targach HORTI-TECH 2017 zaowocować może bezpośrednimi rozmowami z ekspertami. Takich porad można oczekiwać na stoiskach Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic, od przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa.

Specjalistyczne konsultacje podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych to również HortIntegra, która gości na targach już po raz trzeci. To strefa spotkań organizowana przez Jednostkę Certyfikującą PNG skupiona na poradach w zakresie zintegrowanej produkcji roślin, produkcji ekologicznej i systemu bezpieczeństwa żywności G.A.P.

Miasteczko Wózkowe podczas HORT-TECHNIKI

W roku ubiegłym, podczas targów, umiejętności praktyczne sprawdzali młodzi spece od kalibracji opryskiwaczy. Rok 2017 należy do operatorów wózków widłowych, które są niezbędne w pracy producentów owoców i warzyw - wykorzystywane przy zbiorach, w sortowniach owoców, chłodniach, magazynach.  W pierwszym dniu targowym, 21 listopada, ruszy w Targach Kielce specjalne Miasteczko Wózkowe – z prezentacjami wózków widłowych. Ekspozycja będzie obejmować 8 najnowocześniejszych maszyn UniCarriers, w tym nowoczesną serię TX. W drugim dniu targów, 22 listopada będzie można dowiedzieć się jak fachowo i bezpiecznie okiełznać wózek widłowy - wszystko w ramach przeprowadzonego przez specjalistów instruktarzu. Również w tym dniu będzie można zaprezentować swoje umiejętności, uczestnicząc w konkursie sztaplowania – czyli układania palet warstwami na wysokości, a także w slalomie wózkami między beczkami.

W programie targów przewidziano również szkolenia z zakresu bezpieczeństwa żywności, prezentacje dla uczniów szkół rolniczych. Zobacz galerię zdjęć:


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

24-26 V 2019
28-31 V 2019
29-31 V 2019
6-8 VI 2019
10-12 VI 2019
10-12 VI 2019
14-16 VI 2019
22-23 VI 2019
22 VI 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019