Aktualności

09.09.2018

Konferencja triathlonowa TRI BIKE EXPO podczas targów rowerowych

Jakub Chryczyk, Natalia Grzebisz, Wojtek Mazurkiewicz i Larry Zębatka spotkają się podczas KIELCE BIKE-EXPO z pasjonatami ekstremalnych dwóch kółek

Dobór odpowiedniego sprzętu to ogromnie ważna kwestia zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów
Dobór odpowiedniego sprzętu to ogromnie ważna kwestia zarówno dla profesjonalistów
jak i amatorów

15 września podczas największych w Polsce targów rowerowych Kielce Bike-Expo odbędzie się konferencja poświęcona triathlonowi. W programie wydarzenia,  znalazły się inspirujące rozmowy i wykłady specjalistów.  
Moderatorem spotkania będzie Jakub Chyrczyk, redaktor Magazynu Triathlon oraz bikeBoard , który opowie o tym, jak odpowiednio dobrać rower czasowy do zawodów na dystansach Ironman. Jakub to aktywny sportowiec, pasjonat kolarstwa górskiego i uczestnik licznych triathlonów.

W trakcie spotkania z Natalią Grzebisz, doktorantką zajmująca się neuroendokrynologią i immunologią u kolarzy, uczestnicy konferencji otrzymają sporą dawkę wiedzy na temat sposobów monitorowania predyspozycji kolarzy zawodowych i amatorów. Pod lupę zostaną wzięte: skład ciała (szczególnie tkanka mięśniowa i tłuszczowa) oraz parametry wydolnościowe (sposoby ich sprawdzania). Kontrola to klucz do wiedzy o wpływie treningu na nasz organizm i źródło informacji niezbędne do tworzenia konstruktywnego planu. Dzięki odpowiedniej można zaoszczędzić nie tylko czas, ale i zdrowie. Autorka panelu, bez wątpienia wie wiele na ten temat, jest bowiem nie tylko entuzjastką i uczestniczką maratonów narciarskich i jazdy na rowerze, ale także wykładowcą dietetyki w SGTiR w Warszawie.

Kolejnym prelegentem będzie  Wojtek Mazurkiewicz –  Organizator zawodów XTERRA Poland. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, od 2010 roku jest trenerem triathlonu oraz pływania. Czynny zawodnik, uczestnik Mistrzostw Świata XTERRA, zapozna fanów dwóch kółek ze specyfiką cross triathlonu. Opowie o różnicach pomiędzy klasyczna formą tego sportu a zawodami XTERRA oraz o różnych edycjach organizowanych na całym świecie.

Larry Zębatka, czyli Tomasz Kubiak, organizator obozów sportowych, bloger  i zawodnik, w którego  życiu wszystko kręci się wokół dwóch kółek, opowie o swojej pasji do MTB. Wspomni także o specyficznych przygotowaniach oraz planach startu w Mistrzostwach Świata XTERRA. Larry to jeden z najlepszych zawodników tej dyscypliny w kraju oraz pierwszy Polak wśród zawodników Age Grup w zawodach XTERRA.

Zapraszamy do udziału w konferencji – 15 września od godz. 9:00 do ok. 12:30.

(MB)

 

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-23 VI 2019
22 VI 2019
29-30 VI 2019
16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019