Aktualności

11.09.2018

Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018 rozstrzygnięty

Laureatów poznamy podczas uroczystej gali targów KIELCE BIKE-EXPO

Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018 rozstrzygnięty

Idea stworzenia konkursu dla gmin powstała w 2012 roku podczas ustanowienia w Polskim Towarzystwie Turystyczno- Krajoznawczym - Roku Turystyki Rowerowej. Konkurs ma na celu zebranie i spopularyzowanie informacji o gminach, które w swoich planach i działaniach uwzględniły potrzeby rowerzystów i stawiają na promocję aktywnego wypoczynku na rowerach. Tworzą rowerową infrastrukturę, pokazują się poprzez organizacje rowerowych imprez i akcji oraz stają się coraz bardziej przyjazne dla rowerowych podróżników. Wydają rowerowe przewodniki czy mapy.

Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie certyfikatów dla najlepszych gmin odbędzie się podczas największych rowerowych targów w Polce – KIELCE BIKE-EXPO. Laureaci oprócz certyfikatu i wyróżnień dla Gmin Przyjaznych Rowerzystom, w tym roku dzięki naszym partnerom – będą mogli wyjechać z cennymi nagrodami dla gmin – m.in. rowerem elektrycznym od TrybEco, których rowery przeszły pozytywnie wielki test wytrzymałościowy na mrozie (!), stacją naprawy rowerów od Ibombo – można je znaleźć w najdalszych zakątkach świata, takich jak m.in. najwyższa przejezdna przełęcz na świecie Khardung La (5364 m n.p.m.) w Indiach. Nie brakuje ich również w wielu polskich miastach.

Po raz trzeci gminy, które już trzykrotnie otrzymały certyfikaty będą mogły ubiegać się o Grand Prix. Najwyższe wyróżnienie naszego konkursu przyznawane od 2016 roku. Wszyscy laureaci dostaną zaproszenie i możliwość zaprezentowania się na stoisku PTTK - Rowerem przez Polskę podczas KIELCE BIKE-EXPO, bezpłatnie przez cały czas trwania targów. Wśród nagród po raz kolejny znalazły się prezentacje panoramiczne nagrodzonych gmin, utworzone w formacie 3D, które prezentować będą atrakcje turystyczne – ufundowane przez Związek Powiatów Polskich.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie www.narowerze.pttk.pl w zakładce Konkurs Gmina Przyjazna Rowerzystom 2018.

Do tej pory wśród laureatów konkursu znalazły się takie gminy jak m.in.: Józefów, Piotrków Trybunalski, Malbork, Leszno, Tczew, Białystok, Murowana Goślina, Kołobrzeg, Kościan, Szklarska Poręba czy Kruszwica. Prestiż konkursu nadaje jury, w skład, którego co roku wchodzą przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Związku Powiatów Polskich oraz PTTK – organizatora konkursu.

Konkurs wspierają: Patron tytularny konkursu – TrybEco, Ibombo

Patronaty honorowy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich

Patroni medialni: miesięcznik „Rowertour”, "Miesięcznik bikeBoard", "Wspólnota – pismo samorządu terytorialnego" oraz portal monitorurzędowy.pl

Tekst za Tomasz Czeleń, www.narowerze.pttk.pl

(MB)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019