69762275b62caed05f5e.JPG
Zarówno WSF jak i MSPO to spotkania przedstawicieli rządowych z decydentami wojskowymi

Kooperacja na najwyższym poziomie – MSPO i WSF

02 sierpnia 2018
Warsaw Security Forum to jedna z wiodących konferencji poświęconych zagadnieniom bezpieczeństwa, nie może więc dziwić fakt, że od tego roku organizatorzy wydarzenia będą wspierać kielecki Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

List intencyjny dotyczący współpracy między Targami Kielce, a Fundacją Pułaskiego, która jest organizatorem Warsaw Security Forum, został podpisany w czerwcu. Możemy w nim przeczytać, iż celem kooperacji jest obopólna promocja wydarzeń, ale także polskiej obronności na arenie międzynarodowej.

Pierwsza edycja Warsaw Security Forum odbyła się w 2014 roku. Od tego czasu spotkanie stało się miejscem wymiany doświadczeń i panelem dyskusji na temat bezpieczeństwa międzynarodowego, zagrożeń cybernetycznych czy współpracy transatlantyckiej. Zarówno organizatorzy MSPO, jak i WSF podkreślają znaczenie obu wydarzeń dla polskiej branży zbrojeniowej.

Tegoroczna, piąta odsłona wydarzenia organizowana jest we współpracy z Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, a udział w forum potwierdzili polscy i zagraniczni oficjele. Należą do nich m.in. Jacek Czaputowicz – Minister Spraw Zagranicznych, Jerzy Kwieciński – Minister Inwestycji i Rozwoju, wicepremier Ukrainy Ivanna Klympush-Tsintsadze, Minister Sił Zbrojnych Francji Florence Parly, czy Alejandro Alvargonzález reprezentujący struktury NATO.

Dyskusje z udziałem przedstawicieli rządowych i wojskowych decydentów odbywają się podczas sesji „przełamań” oraz sesji plenarnych. Podczas sesji typu break-out prelegenci poruszają się w obrębie wąskich zagadnień związanych z obecnym i przyszłym stanem bezpieczeństwa Spotkania plenarne to rozmowy skoncentrowane na tematach dotyczących ładu międzynarodowego i strategii zarządzania siłami.

(MBr)