Aktualności

09.06.2017

Mali strażacy ze Stąporkowa i pokazy psów ratowniczych w Targach Kielce

Drugi dzień targów pożarniczych IFRE w Targach Kielce należał do drużyny małych strażaków z MOSP ze Stąporkowa. Równie wielkie emocje wywoływały pokazy umiejętności psów ratowniczych z OSP GRS Nowy Sącz

Mali strażacy ze Stąporkowa i pokazy psów ratowniczych w Targach Kielce

- Drużyna dziecięca, która powstała w 2015 roku, liczy obecnie 28 małych strażaków. Najmłodszy ma 4 lata, a najstarszy 12. Chętnie ćwiczą i uczą się przez zabawę. Naszym celem jest stworzenie młodzieżowej drużyny, która mogłaby pomagać w akcjach – mówił Jarosław Młodawski z MOSP Stąporków.

Podczas pokazów dynamicznych w Targach Kielce, towarzyszących targom KIELCE IFRE-EXPO zaprezentowali  akcję gaśniczą domku dla lalek, w którym na ratunek czekał…Michał, czyli treningowa lalka. Został uratowany, a mali druhowie udzielili mu pierwszej pomocy – poszkodowany przeżył przygodę z pożarem. Strażacy ze Stąporkowa byli nagradzani oklaskami, bo publiczność od samego początku pożarniczej akcji obserwowała poczynania dzieciaków.

Podobne emocje wywołały pokazy trzech psów ratowniczych, przywiezionych do Targów Kielce przez Grupę Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz.  

- Psy są szkolone przez około dwa lata. Nie mogą się bać głośnych dźwięków, nie mogą też wykazywać agresji w trakcie szkolenia – mówił o trzech psich ratownikach Marcin Grudziński z OSP GRS Nowy Sącz.- Bez tych psów nie moglibyśmy działać skutecznie i szybko.

Grot, Dante i Kokos chętnie prezentowały swe umiejętności na przygotowanym placu, a po pokazach, które odbywały się w pełnym słońcu… w nagrodę mogły wskoczyć dla ochłody i zabawy do przygotowanego specjalnie basenu. 

(KK)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

9-10 II 2019
13-14 II 2019
20-22 II 2019
22-24 II 2019
27 II - 1 III 2019
27-28 II 2019
27 II - 1 III 2019