Aktualności

30.11.2017

Mandarynkowe espresso w Targach Kielce

Czy chcielibyście poczuć powiew Bałkanów lub zachwycić się mandarynkowym espresso? W dniach 9-10 grudnia będzie to możliwe w Targach Kielce, a to za sprawą pracowni artystycznej Craft Pont z Łodzi

Mandarynkowe espresso w Targach Kielce

Pod tak intrygującymi nazwami zagości bowiem na VI Ogólnopolskich Targach Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO ręcznie robiona ceramika artystyczna tej pracowni.

Craft Point to założona przez właścicielkę - Justynę Tylkę - pracownia ceramiki i rękodzieła,  która jest  efektem poszukiwań jej własnej drogi w życiu i jak sama mówi  sposobem na realizację pasji i miejscem na wyrażenie siebie, poprzez tworzenie unikatowych przedmiotów. Dzieł, które wyrażają swoją formą odejście od masowości i wtórności w codziennym życiu i  nieskrępowaną swobodę wyobraźni. Wśród nich znajdziemy nietuzinkowe ceramiczne patery na owoce, wyjątkowe  filiżanki,  kubki, talerze czy ozdobne lampy. Głównymi materiałami do ich tworzenia są glina i szkliwa.

Praca z gliną wymaga cierpliwości, skupienia i czasu ,ale jednocześnie daje dużo radości i satysfakcji, kiedy osiągnie się upragniony efekt – mówi Justyna Tylka, właścicielka i założycielka Pracowni Craft Point. - Każdy etap tworzenia jest wyzwaniem. Pierwszy – to poszukiwanie inspiracji, drugi – dobranie formy, trzeci krok – to wykonanie wzoru  i praca z materiałem, fakturą, kształtem. Często to właśnie na tym etapie powstają nowe pomysły. Następnie  dany wyrób np.  misa, kubek czy talerzyk są wypalane w piecu, a ja myślę  już nad wzorem, dekoracją, kolorem.  To ciągła  ekscytacja  i nutka niepewności – jaki będzie efekt?

A wspaniałe efekty  tych zmagań  możecie sprawdzić  osobiście odwiedzając stoisko pracowni   w dniach 9-10 grudnia podczas VI Ogólnopolskich Targów Rzemiosła Artystycznego Rękodzieło w Targach Kielce.  Znajdziecie tam wspaniałą  ceramikę użytkową jak m.in. Mandarynkowe Espresso czyli ceramiczny ręcznie robiony zestaw 2 filiżanek z podstawkami w kolorze soczystej mandarynki, a także Powiew Bałkanów - ceramiczny zestaw dwóch glinianych miseczek z pokrywką i talerzykiem. Ale jak podkreśla właścicielka, Craft Point to nie tylko ceramiczny świat , to wiele pomysłów  na rożne formy ekspresji, które realizuje w swojej pracowni. Czasem są to ozdobne skrzynie i pudełka, klosze do lamp, odnawianie  mebli, łączenie  rożnych  technik i materiałów.  To również przekazywanie wiedzy i doświadczenia, w trakcie specjalnych warsztatów ceramicznych, dla osób chcących poznać  techniki wypalania i pracy z gliną. Pamiątką i nagrodą na koniec  takich zajęć może być własnoręcznie zrobiony wyrób.

(MM)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-24 XI 2018
30 XI - 1 XII 2018
2 XII 2018
9-10 II 2019
13-14 II 2019
20-22 II 2019