Aktualności

14.11.2017

Miasteczko Wózkowe i konkurs operatorów podczas HORTI-TECH!

21 listopada zwiedzający targi HORTI-TECH mogą spodziewać się sporej dawki emocji. Firma POLSAD ustawi prawdziwe miasteczko… wózków widłowych. A 22 listopada każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności radzenia sobie z tymi maszynami

Podczas targów Horti -Tech w Targach Kielce, firma Polsad zaprezentuje między innymi wózek widłowy elektryczny nowej serii TX.
Podczas targów Horti -Tech w Targach Kielce, firma Polsad zaprezentuje między innymi
wózek widłowy elektryczny nowej serii TX.

W roku ubiegłym umiejętności praktyczne sprawdzali młodzi spece od kalibracji opryskiwaczy. Rok 2017 należy do oparatorów wózków widłowych. W branży niezbędne w pracy producentow owoców i warzyw, wykorzystywane przy zbiorach, w sortowniach owoców, chłodniach, magazynach.  

Całość  Miasteczka Wózkowego składać się będzie z ekspozycji 8 najnowocześniejszych wózków widłowych UniCarriers. Dwóch spalinowych  z przeciwwagą – DX wyróżniających się wygodą i przestronnością, posiadających  dźwignie FINGERTI ,jak  również  wyposażonych w  Elektroniczny System Kontroli Silnika (ECCS), który w sposób ciągły monitoruje i kontroluje prace oraz w Moduł Sterujący Silnikiem (ECM), zapewniającym minimalne zużycie paliwa w każdych warunkach.  

Nowa seria TX w Targach Kielce

Tym, co na pewno przyciągnie uwagę pasjonatów, jak i codziennych użytkowników  wózków widłowych będzie wystawiona w Targach Kielce podczas wystawy HORTI—TECH, nowa Seria TX -  3 i 4 kołowych elektrycznych wózków widłowych z przeciwwagą, wyróżniająca się najniższym zużyciem energii (nawet do 3.7 kWh/h), wysoką ergonomią (koncepcja ProVision), a także najwyższą efektywnością (prędkość 16 km/h). Wszystkie modele tej serii wyposażone są w rewolucyjny system bocznej wymiany (ażurowa podłoga) i przystosowane do podnoszenia na max. wysokość 7m. W ofercie dostępne są modele o udźwigu od 1,25t do 2t.

Plejada wózków na HORTI-TECHU

Kolejną propozycją są wózki paletowe PLL200, które również można będzie zobaczyć podczas targów HORTI-TECH unoszące z podestem przystosowane do transportu poziomego, do długich i ciężkich cykli pracy.  Zastosowano w nich szereg udogodnień  zapewniających bezpieczną pracę i komfort.  Unoszona platforma z bocznymi barierkami ochronnymi lub stała platforma daje ochronę operatorowi, poprawa bezpieczeństwo i znacznie przyspiesza pracę. Funkcja awaryjnego odcięcia uniemożliwia operatorowi przypadkowe wywrócenie maszyny na siebie. Wózki te cechuje ponadto doskonała sterowność w niewielkich przestrzeniach.

Wózki te, wykorzystywane głównie do prac pod dachem, szczególnie nadają się do intensywnej pracy. Są także przystosowane do załadunku i rozładunku z poziomu gruntu na twardych nawierzchniach na zewnątrz. Ich nowoczesna i atrakcyjna konstrukcja o wybitnej ergonomii
i bezpieczeństwie sprawia, że praca jest przyjemnością. Cechuje je też  prosty serwis dzięki wbudowanym pokładowym narzędziom diagnostycznym.  Posiadają system NTC - komputer pokładowy pozwalający programować parametry pracy wózka dla każdego operatora oddzielnie. Kontrola dostępu do wózka ustawiana jest  za pomocą indywidualnych kodów PIN. Zastosowano w nich również System Wspomagania Stabilności S3 dla zwiększenia bezpieczeństwa (m.in. zwalnianie na zakrętach). Dzięki  temu cechują się wysoką sterownością i wyjątkową wszechstronnością, mogą też wykonywać największą liczbę funkcji związanych z przenoszeniem materiałów w magazynie.

Zmierz się z najlepszymi – Konkurs dla Operatorów Wózków Widłowych w Kielcach

W jaki sposób okiełznać te wyjątkowe maszyny, które potrafią  radzić sobie w każdych warunkach, nawet tych trudnych, będzie można dowiedzieć się w ramach przeprowadzonego  instruktarzu przez specjalistę  w drugim dniu targów – 22 listopada. Również w tym dniu będzie można   udowodnić zdobyte umiejętności  uczestnicząc  w konkursie sztaplowania – czyli układania palet warstwami  na wysokości a także w slalomie wózkami między beczkami.

Zapraszamy do naszego miasteczka  i życzymy powodzenia wszystkim konkursowiczom!

(KK)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

9-10 II 2019
13-14 II 2019
20-22 II 2019
22-24 II 2019
27 II - 1 III 2019
27-28 II 2019
27 II - 1 III 2019
5-6 III 2019
7-9 III 2019
15-17 III 2019
15-17 III 2019
20-21 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019
26-28 III 2019