12471255b30bc06763f0.jpg
Grupa MAC to fundator jednej z nagród

Nowoczesna edukacja z tradycyjnymi wartościami

25 czerwca 2018
Grupa MAC należy do czołówki wydawców edukacyjnych w Polsce. Firma od lat wspiera nauczycieli, a tym razem postanowiła wesprzeć Ogólnopolski Konkurs Laur Michała Anioła. O tym, skąd płynie chęć pomocy, jakie są najbliższe plany Grupy MAC i w jakim kierunku zmierza polska edukacja, rozmawiamy z Marią Zdziech – specjalista ds. produktu grupy MAC.

Dlaczego zdecydowali się Państwo wesprzeć konkurs  Laur Michała Anioła?

Maria Zdziech, Grupa MAC: Jako wydawnictwo edukacyjne odważnie kreujące nowe trendy w edukacji, wspieramy każdą cenną inicjatywę, która przyczynia się do rozwoju nowoczesnych technologii w szkole i przedszkolu. A jeśli mają okazję tego dokonać dwie lokalne firmy o ogólnopolskim zasięgu – Targi Kielce i Grupa MAC – to czynimy to z jeszcze większą przyjemnością.

W wydawnictwie MAC już od 30 lat wspieramy polską edukację, obserwujemy jak ona się zmienia i sami też kształtujemy jej rozwój. I pomimo, że nadal wydajemy podręczniki papierowe doceniane przez nauczycieli i uczniów, to wiemy, jak ważną rolę w dzisiejszym świecie odgrywają nowe technologie i jak potrafią współgrać z wydrukowanymi publikacjami, doskonale się uzupełniając. Dlatego już od wielu lat oferujemy kompleksowe rozwiązania, w tym innowacyjne pomoce – tablice interaktywne, monitory, projektory, oprogramowanie, a nawet przyjazne roboty na nauki programowania. Konkurs  Laur Michała Anioła to doskonała okazja do premiowania takich rozwiązań.

Nowoczesna szkoła i kreatywni nauczyciele to postulaty, które MAC EDUKACJA głosi od dawna. Jak wygląda współczesna szkoła i czy polska edukacja podąża za najnowszymi trendami?

Maria Zdziech, Grupa MAC:Przyszłość będzie szczodra jedynie wtedy, kiedy wszystko ofiarujesz teraźniejszości…” – ta myśl Alberta Camusa powinna w wielu szkołach widnieć w honorowym miejscu stanowiąc wykładnik pracy nauczyciela i ucznia. Rzeczywistość edukacyjna, którą współtworzymy z myślą o nowych pokoleniach znacznie odbiega od wychowania i nauczania, którego sami mieliśmy okazję jako dzieci a dziś już dorośli doświadczać.

Jeszcze kilkanaście lat temu edukacja ściśle wiązała się z tradycyjnymi metodami nauczania, w których każde odstępstwo od normy było innowacją. A nowe nie zawsze oznaczało dobre…

Polska edukacja wychodzi dziś naprzeciw oczekiwaniom: nauczycieli, rodziców, społeczeństwa w kształtowaniu umiejętności, wzorów i wiedzy najmłodszych uczestników życia społecznego.

Nowoczesne metody nauczania na stałe wpisały się w codzienny rytm życia szkolnego, nie wzbudzając już niepokoju u nauczycieli mniej obytych z nowymi technologiami.

Pomimo licznie stawianych pytań: „czy nowoczesne metody nauczania to postęp czy pogorszenie jakości nauczania?” polscy nauczyciele coraz śmielej i odważniej przyznają, że bez zmian na lepsze, nie przygotujemy młodego pokolenia do świata, w którym przyszło im żyć.

Edukacja jest jedną z dziedzin społecznych, która nierozerwalnie związana jest z kształtowaniem tożsamości człowieka.

Ufundowali Państwo bardzo ciekawe nagrody, które ucieszą każdego nauczyciela - w jaki sposób mogą pomóc i wesprzeć ich codzienną pracę?

Maria Zdziech, Grupa MAC: Wykorzystanie Technologii Informacyjno-Komunikacyjnych (tzw. TIK) w praktyce szkolnej staje się dziś standardem. Zmierzamy wspólnie do zmian w edukacji, które wpisują się w otaczającą nas rzeczywistość.

Wiodącym produktem jest tablica interaktywna. Sprzęt, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. 

„Z radością do tablicy”? Dziś śmiało można przyznać, że praca na materiale interaktywnym wzbudza ogromną ciekawość poznawczą u dzieci, sprawiając, że nauka przekazywana w tradycyjny sposób staje się jeszcze bardziej atrakcyjna.

Jako wydawnictwo z blisko już 30-letnim doświadczeniem na rynku edukacyjnym podążając za trendami i wpisując się w oczekiwania naszych Klientów, wprowadziliśmy pod własną marką Mac Technologie tablice i monitory interaktywne. Oprogramowanie Mac Technologie dołączane do sprzętu cieszy się od kilku lat ogromnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, którzy wskazują jego funkcjonalność, estetykę i intuicyjność jako najważniejsze aspekty korzystania ze sprzętu multimedialnego.

 

Mac-Tablica-foto1

Mnogość rozwiązań technologicznych sprawiła, że oferta produktowa MAC Technologie z każdym rokiem ulega przeobrażeniom wynikającym z zainteresowania i oczekiwań naszych Klientów.

Posiadanie w swojej ofercie zarówno produktów dedykowanych w projekcie Aktywna Tablica ( tablice, monitory interaktywne, projektory, nagłośnieni), jak i narzędzi do programowania (roboty edukacyjne Photon, Dash&Dot, EduMatrix), oprogramowania multimedialne (MAC Technologie, MozaBook), sprawiają, że możemy dzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami z zakresu użyteczności tych sprzętów z naszymi Klientami.

Śmiało możemy powiedzieć, że holistyczne podejście do wyposażenie placówek oświatowych to główna domena Grupy MAC. To razem z Państwem współtworzymy nową rzeczywistość edukacyjną i mamy swój wkład w kształtowaniu nowej tożsamości i umiejętności kluczowych przyszłych pokoleń.

Grupa MAC stawia na edukację nauczycieli - to także jeden z tematów poruszanych podczas Kongresu Edukacji Przyszłości, który trwać będzie między 3 a 4 października w Targach Kielce. Jakie konferencje (i e-konferencje) proponujecie pedagogom?

Maria Zdziech, Grupa MAC: Grupa MAC już od 3 lat udostępnia internetowe e-konferencje. To nowoczesna i wygodna forma wideospotkań internetowych przygotowanych specjalnie dla nauczycieli oraz wychowawców szkół i przedszkoli. Internetowe spotkania pozwalają na wygodny dostęp i udział także po premierze, w formie retransmisji w dowolnym miejscu i czasie na stronie www.mac.pl/ekonferencje Spotkania internetowe to udział w ważnych wydarzeniach, rozmowy na istotne dla nauczycieli i wychowawców tematy, wymagające bieżącego komentarza i fachowej wiedzy. Cykl wideokonferencji od lutego 2014 roku zgromadził przed monitorami komputerów tysiące nauczycieli.

W webinariach udział biorą największe autorytety z dziedziny edukacji, psychologii i pedagogiki. Wspólnie z zapraszanymi przez wydawnictwo ekspertami prowadzący podejmuje ważne tematy wychowawczo-dydaktyczne, z którymi spotykają się nauczyciele w szkołach i przedszkolach. W dotychczasowych e-konferencjach brali już udział uznani eksperci, tacy jak m.in.: dr Aleksandra Piotrowska, prof. Edyta Gruszczyk-Kolczyńska, dr hab. Małgorzata Żytko, Maria Rotkiel, Dorota Krzywicka.

Wśród wielu tematów poruszamy także tematykę nowych technologii – zachęcamy do obejrzenia e-konferencji.

(MBr)