Aktualności

18.12.2018

O nowelizacji ustawy o odpadach podczas targów EKOTECH

Zmiany prawne dotykają każdego – również przedsiębiorców i samorządowców. Z myślą o nich organizatorzy targów EKOTECH wspólnie z kancelarią Wierzbowski Eversheds Sutherland przygotowali wykład na temat nowelizacji ustawy o odpadach. Będzie można wysłuchać go w Targach Kielce 28 lutego.

Wystąpienie dotyczące nowelizacji o odpadach będzie mocnym punktem targów Ekotech
Wystąpienie dotyczące nowelizacji o odpadach będzie mocnym punktem targów Ekotech

5 września 2018 r. w życie weszła ustawa z dnia 20 lipca 2018 r, dotycząca zmian ustawy o odpadach.  Nowela w sposób istotny zmieniła dotychczasowe regulacje prawne w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów. Ustawa wprowadza zmiany m.in., w magazynowaniu odpadów, możliwości wstrzymania działalności przedsiębiorcy, a także nakłada na przedsiębiorców nowe obowiązki związane z przetwarzaniem i zbieraniem odpadów.

Podmioty prowadzące działalność w zakresie zbierania i przetwarzania odpadów mają 12 miesięcy na złożenie wniosków na dostosowanie wydanych zezwoleń/pozwoleń,tak aby były zgodne z ustawą. Celem prelekcji zorganizowanej przez zespół targów EKOTECH jest omówienie najbardziej istotnych zmian wprowadzonych przez nowelizacje. Wykład poprowadzi Joanna Kwaśny-Krajewska z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland.

Kancelaria prawna Wierzbowski Eversheds Sutherland jest jedną z wiodących firm prawniczych na polskim rynku. Należy do Eversheds Sutherland, globalnej sieci firm prawniczych, posiadającej 68 biur w 34 krajach. Kancelaria zapewnia kompleksowe usługi prawne dla biznesu. Posiada szczególne doświadczenie w doradztwie w zakresie prawa nowych technologii; wspiera firmy w obliczu wyzwań związanych z transformacją cyfrową, rozwojem technologicznym i wdrażaniem innowacji. Kancelaria od lat rekomendowana jest przez prestiżowe międzynarodowe rankingi prawnicze. W 2018 roku obchodziła 20-lecie istnienia na polskim rynku

 (MBr)

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-23 VI 2019
22 VI 2019
29-30 VI 2019
16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019