Aktualności

04.05.2017

Odloty hesji

Spotkanie z fotografią lotniczą Sławka hesji Krajniewskiego

Odloty hesji

7 października 2017, godzina 12.00, Targi Kielce

Zapraszamy na spotkanie ze Sławkiem Krajniewskim.

Lotnictwo i fotografia. Te dwie pasje od wczesnego dzieciństwa przepełniają życie hesji. Miejsca ich przecięcia zawsze znaczone są zdjęciami lotniczymi. Fotografie Sławka Krajniewskiego to nie tylko dokumentalno-techniczna archiwizacja lotnictwa. Autor za ich pomocą opowiada ciekawe historie, oddaje niepowtarzalny klimat, pokazuje to, co w lotnictwie najważniejsze – jego dynamikę i piękno!

Podczas spotkania hesja opowie o swoim podejściu do fotografii lotniczej. Powie jakie warunki należy spełnić by zrobić dobre zdjęcie lotnicze. Zdradzi też niektóre tajemnice swojego warsztatu. Następnie prezentując swoje zdjęcia i filmy zabierze nas na fotolotniczą wędrówkę.

Odwiedzimy bazy Sił Powietrznych RP oraz najlepsze imprezy lotnicze świata od egzotycznych Indii poprzez Rosję aż po pustynie Nevady. Poznamy najciekawsze przygody, jakie towarzyszyły hesji podczas jego fotolotniczych wojaży. Również te, które nie mogą być opublikowane w Internecie:)

 

Moc wrażeń gwarantowana!

 

Zapraszamy do wspólnego „odlotu”

podczas Targów Lotnictwa Lekkiego w Kielcach,

 w sobotę 7 października 2017 roku o godzinie 12.00

 

 

 

Sławek hesja Krajniewski

 

Urodził się w dniu wojska polskiego w domu Mamy - malarki i Taty - dyrektora szkoły, co już na wejściu napiętnowało go zamiłowaniem do munduru, do sztuki i zdolnościami organizacyjnymi.

Przygodę z fotografią rozpoczął od późnych lat 70-tych i aparatu marki Smiena. Później przyszedł czas na Zenita i licealne, szkolne koło fotograficzne, które prowadził przez prawie 4 lata. Wraz z zakupem pierwszej lustrzanki Nikona rozpoczął się jego związek z tą japońską marką. Związek ów przejawiał się nie tylko używaniem sprzętu Nikon, ale również szeroką aktywizacją środowiska użytkowników Nikona. Do listopada 2009 roku hesja pełnił funkcję prezesa w Stowarzyszeniu Nikon Klub Polska a obecnie jest wykładowcą na Akademii Nikona.

 

Sławek Krajniewski jest pomysłodawcą i prezesem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action (www.spfl.pl). W 2010 roku uruchomił projekt „Odloty hesji” składający się z wystaw fotograficznych oraz albumów z jego fotografiami lotniczymi. W 2012 roku został laureatem plebiscytu Lotnicze Orły w kategorii fotograf lotniczy.

W portfolio Sławka znajdziecie zdjęcia z prawie każdej dziedziny, choć dominuje w nim tematyka lotnicza. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie zwykłe dążenie do „zatrzymywania czasu”.

Równolegle z pasją fotograficzną pojawiła się w życiu hesji miłość do lotnictwa.

Wszystko zaczęło się w klimacie lektury „Dywizjonu 303” i huku dopalaczy latających nad jego miejscowością samolotów Su-7. Pasja nie zakończyła się na popularnej u młodych chłopców chęci zostania pilotem. Rozwijała się. Skończył Wojskową Akademię Techniczną na kierunku lotniczym i pracuje w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych w Warszawie, czyli w samym centrum polskiej, wojskowej myśli lotniczej. Mimo pracy w poważnej instytucji  oraz ponad czterdziestu lat na karku, pozostała w nim ta dziecięca fascynacja lotnictwem nakazująca wieczne zadzieranie głowy i wpatrywanie się w przelatujące maszyny. Obowiązkowo wywołująca dreszczyk podniecenia.

Internetową wizytówką hesji jest jego autorska strona www.hesja.pl. Można na niej znaleźć tysiące fotografii, tekstów, filmów, które znakomicie opisują jego nie tylko fotolotnicze fascynacje.

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

21-22 VI 2018
23-24 VI 2018
7-8 VII 2018
7-8 VII 2018
17-19 VIII 2018
4-7 IX 2018
4-7 IX 2018