Aktualności

20.02.2017

Orkiestra OSP Krasocin na Targach IFRE-EXPO

Grać w tej orkiestrze to zaszczyt. W Polsce osiągnęła najwyższe laury, a od kilku lat Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej z Krasocina w Świętokrzyskim, podbija Europę. Koncert młodych muzyków będzie można zobaczyć podczas Międzynarodowych Targów Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO

Strażacka orkiestra z Krasocina, którą zobaczymy podczas IFRE-EXPO to także mażoretki oraz grupa taneczna
Strażacka orkiestra z Krasocina, którą zobaczymy podczas IFRE-EXPO to także mażoretki
oraz grupa taneczna

Orkiestra ma ponad stuletnią historię. Dziś to 50 muzyków, kilkunastu uczniów w szkółce muzycznej, 20 mażoretek i fantastyczna grupa taneczna Aplauz.

Obok wielu wyróżnień zdobytych na krajowych festiwalach, strażacka orkiestra z Krasocina może pochwalić się także triumfami za granicą. Na festiwalu w Czechach, tak podbili serca widzów, że przywieźli do Polski nagrodę publiczności, mimo, że impreza nie miała charakteru konkursu. Werdykt zgromadzonych na zabytkowym rynku widzów musiał zaakceptować przedstawiciel Światowego Związku Zespołów Show-Marszowych.

- W Czechach graliśmy już dwa razy i rzeczywiście niezwykle miło wspominamy te wyjazdy- przyznaje Bartłomiej Robak, prezes OSP w Krasocinie.

Orkiestra z Krasocina występowała też m.in. we Francji, Niemczech, Bułgarii czy na Słowacji, a w kraju była ozdobą takich imprez jak festyn z okazji 20-lecie powołania Państwowej Straży Pożarnej na Stadionie Narodowym czy fety piłkarzy ręcznych Vive Tauron Kielce z okazji zdobycia tytułu Mistrza Polski.

 

Występ krasocińskiej orkiestry będzie jednym z wydarzeń towarzyszących wystawie sprzętu strażackiego, wozów strażackich czy najnowocześniejszych środków gaśnicze. Zapraszamy do Targów Kielce od 8 do 10 czerwca 2017 roku na Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO.

 

(UK)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

23-24 VI 2018
28-29 VI 2018
7-8 VII 2018
7-8 VII 2018
17-19 VIII 2018
4-7 IX 2018
4-7 IX 2018
13-15 IX 2018