Aktualności

15.05.2017

PLASTPOL 2017 już za tydzień!

Od dwóch dekad Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy kojarzą się na świecie z Targami Kielce. W ostatniej edycji udział wzięli wystawcy z 32 państw. Tegoroczny PLASTPOL to jeszcze większa międzynarodowa reprezentacja liderów branży. Wystawa rozpoczyna się 23 maja i potrwa 4 dni.

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL co roku odwiedzają tłumy specjalistów branży - w 2016 roku Targi Kielce gościły podczas wystawy 18.500 osób.
Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL co roku odwiedzają
tłumy specjalistów branży - w 2016 roku Targi Kielce gościły podczas wystawy 18.500
osób.

- W czasie tegorocznych targów PLASTPOL gościmy ponad 800 firm z 35 krajów. To reprezentacja liderów wszystkich sektorów przemysłu polimerowego, kompleksowy przekrój branży – od światowych producentów maszyn i linii produkcyjnych, poprzez komponenty do produkcji, aż po innowacyjne technologie recyklingu tworzyw sztucznych, Oprócz najbardziej znanych firm polskich, w 21. edycji targów udział biorą reprezentanci, między innymi: Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Holandii, Belgii, Czech, Danii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Izraela, Portugalii, Szwecji, Turcji, Rosji, USA, Słowacji, Węgier i wielu innych państw świata, nawet tak odległych jak Japonia, Chiny, Malezja. Najliczniej będą reprezentowane firm z Niemiec i Włoch, sporą grupę stanowią również firmy tureckie, chińskie. Tradycją PLASTPOLU są, przyznawane podczas prestiżowej gali Platinum Plast, Medale Targów Kielce dla najlepszych firm i produktów, zarówno firm polskich jaki i zagranicznych.

 

Najnowsze maszyny i technologie na targach PLASTPOL

Każdy, kto chce „trzymać rękę na pulsie” branży i wiedzieć co dzieje się w polskim i światowym sektorze przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych już powinien rezerwować termin 23-26 maja na wizytę w Kielcach. To, co z pewnością charakteryzuje targi PLASTPOL, to setki stale pracujących maszyn, całych linii produkcyjnych. Nowe maszyny często mają swe polskie premiery w Kielcach. Podczas PLASTPOLU widać jak dynamicznie rozwija się branża, sięgając po najnowsze zdobycze myśli technicznej i technologie rodem ze stacji kosmicznej.

 

Tylko merytorycznie o branży przetwórstwa tworzyw sztucznych

Już po raz drugi, 22 maja, w przededniu targów PLASTPOL, w Kielcach odbędzie się X Konferencja Branży Tworzyw Sztucznych, której organizatorem jest Polski Związek Przetwórców Tworzyw Sztucznych oraz PlasticsEurope Polska. Adresatami wydarzenia natomiast członkowie kadr zarządzających firm i instytucji branżowych. Jubileuszowa edycję konferencji uświetnią między innymi wystąpienia: dyrektorów organizacji branżowych z Brukseli,  EuPC (Europejskiego Stowarzyszenia Przetwórców), PlasticsEurope, a także Stowarzyszenia Niemieckich Producentów Maszyn VDMA.

Również 22 maja, na wieży widokowej Targów Kielce odbędzie się konferencja prasowa PlasticsEurope, na której zostaną przedstawione wyniki branży polskiej i europejskiej w minionym roku.

Podczas kieleckiej wystawy od wielu lat odbywa się lubiany konkurs wiedzy o rynku tworzyw sztucznych Omniplast, w którym wystawcy mogą zdobywać ciekawe nagrody. W pierwszym dniu targów PLASTPOL, o godzinie 12, na stoisku portalu tworzywasztuczne.pl  w szranki konkursowe stanie 10 finalistów.

Nieodłączną częścią wystawy, jest również towarzyszące jej seminarium techniczne Plastech Info, które zaplanowano w tym roku na dni 24-25 maja. Tegorocznym hasłem przewodnim jest: „Organizacja i zarządzanie procesem produkcji w sektorze przetwórstwa tworzyw sztucznych”. Wstęp na seminarium jest wolny.   

Zapraszamy do Targów Kielce na XXI TARGI PLASTPOL 23-26 maja 2017!


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

20-22 IV 2018
20-22 IV 2018
20-22 IV 2018
20-22 IV 2018
20-22 IV 2018
25 IV 2018