Aktualności

24.11.2017

Podręczniki, wyjazdy, szkolenia

Najnowszą ofertę dla szkół przygotowaną przez wydawnictwa edukacyjne, ale nie tylko, można było poznać podczas Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji, który odbywał się w czwartek i piątek w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Zakład Doskonalenia Zawodowego prezentował szeroką ofertę szkoleń podczas Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji
Zakład Doskonalenia Zawodowego prezentował szeroką ofertę szkoleń podczas Salonu
Technologii i Wyposażenia dla Edukacji

Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji towarzyszył konferencji „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym” oraz II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce.

W czwartek i piątek można było poznać najnowszą ofertę edukacyjną. JuraPark Bałtów przedstawił ofertę białych szkół w Szwajcarii Bałtowskiej. Były jednak również propozycje dla tych, którzy myślą już o zaplanowaniu zajęć wiosną i latem 2018 roku. – To nasza nowa oferta „Polska w miniaturze”, czyli wyjątkowe lekcje historii. Przygotowaliśmy miniatury zamków i pałaców z całej Polski. Stanęły na mapie naszego kraju z odwzorowanymi głównymi szlakami komunikacyjnymi – opowiada Monika Pękala z JuraParku Bałtów.

Swoją ofertę przedstawiły również wydawnictwa edukacyjne. – Mamy podręczniki i zbiory zadań, które pomagają przygotować się do matury. Naszą główną specjalizacją jest chemia i matematyka – opowiada Grzegorz Szeliga z Oficyny Edukacyjnej Krzysztof Pazdro. A stoisku oficyny można było również znaleźć książki popularyzujące naukę.

Podobny charakter miało prezentowane przez wydawnictwo Nowa Era dwujęzyczne czasopismo „Odkrywca”. – Wydajemy je razem z National Geographic. Zawiera teksty popularno-naukowe przeznaczone dla uczniów w szkole podstawowej. Ponadto oferujemy wydawane przez nas podręczniki dla uczniów na wszystkich szczeblach edukacji – opowiada Tomasz Majrzak z Nowej Ery.

Z kolei na stoisku Zakładu Doskonalenia Zawodowego prezentowali się uczniowie klas mundurowych. – Przygotowaliśmy także ofertę kursów doskonalących dla nauczycieli i dyrektorów, a także kursy doradztwa zawodowego, czy szkolenia dla przedsiębiorców – wymienia Anna Zuszek. Przy tych ostatnich ZDZ pomaga również przy pozyskaniu dofinansowania przez przedsiębiorców. Sama tematyka szkole jest dopasowana do wymogów stawianych przez firmy.

(KŁ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-24 XI 2018
30 XI - 1 XII 2018
2 XII 2018
9-10 II 2019
13-14 II 2019
20-22 II 2019