Aktualności

22.04.2018

Ponadczasowa klasyka na targach Dom

Drewno od stuleci służy nie tylko do budowania domów, ale także do ich wykończenia. Meble, okna, a dziś przede wszystkim podłogi – to główne elementy wykonane z tego materiału, które dziś można spotkać w wielu mieszkaniach.

Drewniane podłogi cieszą się dużą popularnością
Drewniane podłogi cieszą się dużą popularnością

Podczas tragów DOM, które trwają od 20 do 22 kwietnia w Targach Kielce, wielu gości pyta o drewniane podłogi i ich zastosowanie. Dębowe deski cieszą się popularnością i, choć wiele osób sięga po panele, miłośników drewna wciąż przybywa. W regionie kieleckim, klienci najczęściej pytają o naturalne dębowe podłogi. Co ciekawe, największą  popularnością cieszy się drewno bez przebarwień, kolorów, często  z sękami i nierównościami. To 100% powrót do natury. Również jeśli chodzi o  sposób położenia podłogi. Obecnie do łask powraca ułożenie w jodełkę –  potwierdza Dariusz Jakubczyk z Area Studio.

Moda na industrialne połączenia

Coraz częściej projektując wnętrze nie boimy się łączyć drewna z takimi komponentami, jak beton czy surowa cegła, a także kamień i szkło. Wbrew pozorom wykorzystanie tych naturalnych klasycznych materiałów i ich industrialny charakter współgra np. z odkrytą więźbą dachową czy  podłogą z drewna. Modę na Loft Design wykorzystuje się nie tylko na poddaszu. Każde pomieszczenie może zostać zaaranżowane w tym stylu za pomocą odpowiedniego wyposażenia i wykończenia. Ciekawe oświetlenie, meble z litego drewna oraz wykończenie ścian, sufitów i oczywiście drewniane podłogi, gwarantują sukces takiego projektu.

Coraz częściej zgłaszają się do nas świadomi klienci, którzy mają już pewną koncepcję, ale potrzebują fachowego doradztwa. Cieszymy się że możemy podzielić się naszą wiedzą i produktami – podkreśla Dariusz Jakubczyk z Area Studio.

(MM)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

24-26 V 2019
28-31 V 2019
29-31 V 2019
6-8 VI 2019
10-12 VI 2019
10-12 VI 2019
14-16 VI 2019