Aktualności

16.08.2018

Ratownicy na… rowerach!

Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe to grupa miłośników jednośladów, którzy swoją pasję chcą wykorzystać do pomocy innym ludziom. Podczas targów Kielce Bike Expo opowiedzą o swoich działaniach i pokażą, jak udzielać pierwszej pomocy.

Ratownicy poruszający się na rowerach odwiedzą Targi Kielce
Ratownicy poruszający się na rowerach odwiedzą Targi Kielce

ROPR czyli Rowerowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe działa od 2013 roku. Na swoim koncie ma udział w akcjach ratunkowych – karambolach miejskich czy wypadkach komunikacyjnych. Dzięki temu, że członkowie grupy poruszają się na specjalnych rowerach, mogą dotrzeć do poszkodowanych znacznie szybciej niż karetka.

Podczas targów Kielce Bike Expo Mateusz Dużyński – członek ROPRu opowie o działaniu jednostki, a także o tym, jakie są dalsze plany grupy. Spotkanie odbędzie się w ramach Konferencji Podróżniczej, podczas której goście wystawy będą mieli okazję porozmawiać z osobami podróżującymi na rowerach. Spotkania trwać będą całą sobotę (15 września), a wstęp jest bezpłatny.

Dodatkowo na terenie Targów Kielce stanie specjalny namiot, w którym będzie można dowiedzieć się, jak udzielać pomocy poszkodowanym, a także co powinno znajdować się w każdej apteczce samochodowej i rowerowej. Ratownicy szkolić będą przez cały czas trwania targów – od 13 do 15 września.

(MBr)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019