Aktualności

08.03.2019

Redakcja GLOBEnergia już po raz XII zorganizowała wydarzenie, którym zainteresowała się ogromna publiczność

27 lutego 2019 r. w Kielcach, odbyło się XII Ogólnopolskie Forum Pomp Ciepła i Technologii Grzewczej. Do udziału w wydarzeniu zgłosiło się niemal 300 osób! Wydarzenie poprowadzili Jarosław Kotyza – kierownik Laboratorium Edukacyjno-Badawczego Odnawialnych Źródeł Energii w Miękini oraz Grzegorz Burek – redaktor naczelny GLOBEnergia.

Redakcja GLOBEnergia już po raz XII zorganizowała wydarzenie, którym zainteresowała się ogromna publiczność

Forum rozpoczęło się od przedstawienia przez Annę Będkowską - redaktor prowadzącą GLOBEnergia, notowań cen instalacji pomp ciepła gruntowych, powietrznych oraz do ciepłej wody użytkowej. Marcin Demczuk z firmy Vaillant rozwinął temat dotyczący wymagań dla budynków wg. WT2021 i nowych rozwiązań w pompach ciepła. Następnie mikrofon przejął Dawid Pantera z Viessmann, który zagwarantował publiczności pokaz związany z diagnostyką i optymalizacją pracy pomp ciepła. Maciej Piliński z Fronius omówił zagadnienia związane z zarządzaniem produkowaną energią wykorzystując fotowoltaikę i pompy ciepła. Andrzej Oczoś z Galmetu zaprezentował poradnik inwestora po programie Czyste Powietrze, podkreślając jakie wymagania stawiane są instalacjom OZE. O właściwym doborze i wymiarowaniu instalacji z powietrznymi pompami ciepła opowiedział Adam Minikowski (NIBE).


O pompach ciepła w praktyce w budownictwie jednorodzinnym i komercyjnym opowiedział Adam Koniszewski z Dimplex. Omówił on przykłady projektów, odpowiedniego doboru i eksploatacji. Następnie głos zabrał Dawid Golec reprezentujący firmę IMMERGAS, który zdefiniował Dom Optymalny jako przykład budynku bez rachunków. Omówił zagadnienie nie zapominając o instalacji grzewczo-chłodzącej i fotowoltaice. Wymogi dla urządzeń grzewczych w kontekście działań antysmogowych to temat wystąpienia Macieja Syropolskiego ze SPIUG. A o przyszłości pomp ciepła w świetle nowych czynników chłodniczych opowiedział Artur Kaczmarczyk, porównując jak instalacyjne praktyki mają się do obowiązujących przepisów. Ostatnim tego dnia prelegentem był Grzegorz Ryżyński z PIG, który przybliżył publiczności mapy potencjału geotermalnego, które mogą być wsparciem dla lokalnego rozwoju gruntowych pomp ciepła.


Po przepełnionych wiedzą prezentacjach ekspertów, nagrody otrzymali Ci, którzy według Redakcji GLOBEnergia wyróżnili się na tle innych wdrożeniem ciekawego projektu zastosowania pomp ciepła. Rozstrzygnięcie konkursu “Dobre Praktyki w Dobrych rękach” poprowadziła redaktor prowadząca - Anna Będkowska wraz z gościem specjalnym - Tomaszem Zubilewiczem.
Po podsumowaniu Forum Pomp Ciepła rozstrzygnięto konkurs dla publiczności.
Podczas Forum zaprezentowana została główna nagroda zapewniona podczas Trendów Energetycznych w październiku 2019 r. - drugiej wydarzenia organizowanego przez Redakcję. Jest nią nowej generacji powietrzna pompa ciepła firmy Dimplex System M do grzania i chłodzenia, której modułowa konstrukcja wyznacza nowe standardy na rynku pomp ciepła!
Mamy nadzieję, że Państwo wykorzystali XII Forum Pomp Ciepła jako okazję do zdobycia wiedzy, wymiany doświadczeń i poznania najnowszych trendów na rynku pomp ciepła. Czujemy, że wraz z szybkich rozwojem technologii, przyszłoroczna edycja będzie jeszcze bardziej owocna!


Już dziś zapraszamy na XIII edycję Forum Pomp Ciepła. Do zobaczenia!

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
19-21 II 2020
24-26 II 2020
26-27 II 2020
4-5 III 2020
13-15 III 2020
13-15 III 2020
19-20 III 2020