Aktualności

23.11.2017

Robot do programowania i szkolna szklarnia

Szklarnia, którą można postawić w sali lekcyjnej, robot uczący programowania czy przyrządy do eksperymentów fizycznych – to tylko niektóre pomoce dydaktyczne, jakie zaprezentowali wystawcy przy okazji konferencji „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym”.

Green Farm zaprezentowana przez firmę U-TEC Europe
Green Farm zaprezentowana przez firmę U-TEC Europe

Stoiska z nowoczesnymi pomocami dydaktycznymi stanęły w Centrum Kongresowym Targów Kielce. Przy okazji czwartkowej konferencji „Kształcenie zawodowe w systemie dualnym” oraz piątkowego II Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce swoją ofertę prezentuje kilkanaście firm.

Miniszklarnia i robot do programowania

Jedną z propozycji dla szkół jest Green Farm, czyli automatyczna szklarnia hydroponiczna. Można ją ustawić w sali lekcyjnej, aby hodować rośliny. – To pomoc na każdym etapie edukacji. W szkole podstawowej uczymy dzieci w ten sposób np. zdrowego odżywiania. W szkołach średnich możemy pokazywać, jak różne warunki uprawy wpływają na rozwój roślin -  opowiada Anna Akahori z firmy U-TEC Europe.

Dodaje, że ta pomoc dydaktyczna to nowość na europejskim rynku. – Bardzo ułatwia pracę nauczyciela. Wentylacja i oświetlenie działają automatycznie. Szklarnia może być też stosowana w domu do uprawy warzyw i ziół. Co ważne, uprawa jest bezglebowa, więc nie ma ryzyka zakażenia pasożytami – zaznacza Anna Akahori.

Grupa MAC zaprezentowała natomiast robota edukacyjnego Photon. To pomoc dydaktyczna, która wspiera naukę programowania. Urządzenie jest przystosowane do prowadzenia zajęć już na etapie przedszkolnym.

Z kolei firma 3B Scientific pokazała pomoce dydaktyczne do nauczania wszystkich przedmiotów. – Dużo łatwiej się naucza z zastosowaniem eksperymentów, niż przyswajając wiedzę tylko z podręczników – mówi Małgorzata Szymeczko z 3B Scientific.

W Targach Kielce pojawiły się ponadto takie firmy jak: Spółdzielnia socjalna VIDEO - EVENT (VIDEOevent.pl), Nadaje Broadcasting (nadaje.com), Stowarzyszenie DELTA (jurapark.pl), Meridian (pomoceszkolne.edu.pl), College Medyczny Adrian Lipa, Fundacja Dajemy Dzieciom SIłę, Wydawnictwo Kartograficzne Mapy Ścienne Beata Piętka czy Zakład Doskonalenia Zawodowego.

(KŁ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-24 XI 2018
30 XI - 1 XII 2018
2 XII 2018
9-10 II 2019
13-14 II 2019
20-22 II 2019