Aktualności

12.02.2019

Sadowniczo-Warzywniczy HORTI-TECH 2019 tuż przed startem

Trwają ostatnie przygotowania do IV Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH.

Trwa budowa targów Horti-Tech
Trwa budowa targów Horti-Tech

Targi HORTI-TECH 2019 to blisko 80 wystawców z Polski i Holandii. Ekspozycję zgromadzono na powierzchni 3000 metrów kw. Wśród wystawców są znane w branży sadowniczo-warzywniczej firmy jak między innymi: Korbanek, Orsi, Syngenta, AR Chmielewscy, Bury, Yara, Agrola, KMK Agro,  Lisicki, Polsad. Zakres branżowy obejmuje wszystko co potrzebne w produkcji sadowniczej i warzywniczej: ciągniki, maszyny uprawowe, platformy sadownicze, opryskiwacze, narzędzia, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarstw.

Konferencja FRUIT PRO

W 2019 roku targi HORTI-TECH uzupełnia znana w branży konferencja sadownicza FRUIT PRO, organizowana przez firmę BASF Polska i Samodzielny Zakład Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Potrwa dwa targowe dni. - Za sprawą kolejnych cennych partnerów, rozszerzamy tematykę targów HORTI-TECH o zagadnienia handlu owocami i warzywami – mówi Monika Witek, manager Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Targach Kielce.

W 2018 r. według danych GUS produkcja owoców w Polsce była większa
o ok. 60 proc. niż w roku poprzednim i osiągnęła rekordowy poziom ok. 5 mln ton. Nadpodaż jabłek, ograniczone rynki zbytu, niskie ceny skupu są największymi problemami polskich producentów jabłek. Dlatego najświeższa dawka wiedzy o specyfice rynków zbytu jabłek np. w Chinach czy Indiach czy też kwestie związane z trendami sprzedaży do zachodnich supermarketów i sieci handlowych  są tak ważne dla producentów. O tym wszystkim mówić będą eksperci. W programie przewidziano między innymi międzynarodowy panel dyskusyjny – „Rynki dla polskich jabłek”.

 Konferencja ARMiR

            Uzupełnieniem konferencji FRUIT PRO jest konferencja Świętokrzyskiego Oddziału Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa, która odbywa się 13 lutego.  Dotyczy wsparcia polskiego sadownictwa przez organizacje i instytucje rolnicze. Omówi politykę międzynarodową i rynek zbytu oraz przetwórstwa owoców. Poruszany będzie również temat korzyści wynikających z programów pomocowych ARiMR dedykowanych dla polskiego sadownictwa i warzywnictwa.

Konferencja Warzywnicza

Propozycją dla producentów warzyw jest trzecia z konferencji towarzyszących targom HORTI-TECH – Konferencja Warzywnicza, która odbędzie się 14 lutego. Uczestnicy dowiedzą się między innymi, jaka jest specyfika dostaw i wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów w supermarketach. Eksperci przedstawią innowacyjne technologie po zbiorze, wydłużające trwałość i poprawiające bezpieczeństwo warzyw. Mowa będzie również o nowoczesnej ochronie roślin, ich zaopatrzeniu w wapń i bor w dobie problemów z dostępnością wody. Przedstawione zostaną nowości odmianowe

  

 

 

 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019