Aktualności

04.12.2017

Setki gości na festiwalu "Przy Kominku"

15 wykonawców w przeglądzie konkursowym, trzy gwiazdy wieczoru i kilkunastu wystawców na jarmarku - tak wyglądał VI Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej, który odbył się w piątek i sobotę w Centrum Kongresowym Targów Kielce.

Tadeusz Woźniak na scenie VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej "Przy Kominku"
Tadeusz Woźniak na scenie VI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej i
Turystycznej "Przy Kominku"

W piątkowym przeglądzie konkursowym zaprezentowało się piętnastu wykonawców. Dzień później w Koncercie Galowym Laureatów swój utwór mogli zaprezentować najlepsi z piątkowych przesłuchań. Poziom artystyczny był bardzo wysoki. Nie ma się co dziwić, że widownia sali Omega w Centrum Kongresowym Targów Kielce pękała w szwach. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” na stałe zapisał się w kalendarzu miłośników poezji śpiewanej, piosenki turystycznej i szant.

Jury konkursowe pierwszą nagrodę przyznało grupie Pod Fryzjerką z Ciechanowa. Nagroda publiczności trafiła natomiast do zespołu Oreada z Piotrkowa Trybunalskiego.

Po występach laureatów na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru. Jako pierwszy swój repertuar zaprezentowali Sprzedawcy Dymu. Następnie na scenie pojawił się Piotr Woźniak z zespołem Chwila Nieuwagi, a kieleckie spotkanie z poezją śpiewaną zakończył Tadeusz Woźniak z zespołem.

Festiwal „Przy Kominku” to gratka nie tylko dla zwolenników muzyki granej na żywo. A to za sprawą Salonu Muzycznego, który w sobotnie popołudnie stanął we foyer Centrum Kongresowego Targów Kielce. Miłośnicy winyli mogli wybierać wśród kilku tysięcy krążków wystawionych w Strefie Płyt Winylowych.

Narzekać nie mogli również ci, którzy na festiwal przyjechali głodni. Mogli bowiem zasmakować w regionalnych pysznościach prezentowanych na jarmarku. Niesamowitego charakteru festiwalowi nadało również prezentowane przez wystawców rękodzieło.

Listę wszystkich nagrodzonych w VI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku” można znaleźć na stronie internetowej Centrum Kongresowego Targów Kielce.

(KŁ)


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

24-26 V 2019
28-31 V 2019
29-31 V 2019
6-8 VI 2019
10-12 VI 2019
10-12 VI 2019
14-16 VI 2019
22-23 VI 2019
22 VI 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019