Aktualności

20.02.2018

Targi Kielce w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Od 21 do 23 lutego w Targach Kielce odbędą się IX Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME, będące największą wystawą branży dziecięcej w Europie Środkowo–Wschodniej i jedną z najważniejszych na świecie.

Targi Kielce w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

W przededniu tego wydarzenia przyszli rodzice  mogli uczestniczyć w wyjątkowych  warsztatach  mających na celu edukację z zakresu bezpieczeństwa i zdrowego rozwoju dziecka.

Warsztaty dla kobiet w ciąży  zorganizowane  20 lutego w Targach Kielce  w ramach IX Międzynarodowych Targów Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME odbyły się pod patronatem firm Marko oraz Medikurs, będącej  organizatorem Kampanii Bezpieczny Maluch. Celem warsztatów było  zwiększenie świadomości dotyczącej bezpiecznego macierzyństwa oraz pomoc rodzicom w bezpiecznym i zdrowym rozwoju ich dziecka. Kluczowymi tematami realizowanymi na warsztatach była pierwsza pomoc kobietom w ciąży, prowadzona przez ratownika medycznego Kampanii Bezpieczny Maluch,  oraz "Bezpieczeństwo dziecka podczas podróży" prowadzone przez specjalistę fotelikowego. Eksperci szczególną  uwagę zwrócili  tutaj na odpowiednie zapięcie pasów oraz  dobór i montaż fotelików dziecięcych w aucie, tak aby w pełni je zabezpieczyć przed skutkami ewentualnego wypadku. Przyszłym mamom z pewnością  przyda się również wiedza przekazana podczas spotkania przez Jolantę Sieczkowską,  położną z wieloletnim doświadczeniem, która w panelu „Geny to nie wszystko”  opowiedziała jak należy dbać o siebie podczas ciąży , tak aby zminimalizować ryzyko ewentualnych chorób u dziecka. Ważnym tematem poruszonym przez Polski Bank Komorek Macierzystych była możliwość  zbankowania krwi pępowinowej. Krew pępowinową  i sznur pępowinowy zabezpiecza się po to, aby w razie choroby mieć możliwość i szansę wykorzystania znajdujących w nich komórek macierzystych do leczenia. Warsztaty oprócz strony teoretycznej,  zawierały cały szereg porad praktycznych. Przyszli rodzice na specjalnych fantomach mogli nauczyć się prawidłowego trzymania niemowlęcia, ale także odpowiedniego reagowania np. w przypadku pierwszej pomocy.  Eksperci z firmy Marco przedstawili z kolei najnowsze  produkty, wspomagające i  ułatwiające pierwsze chwile nowego członka rodziny. Jednym z nich był detektor tętna dziecka sweetBeat,  połączony z aplikacją eMyBaby® - najnowocześniejsze tego typu urządzenie na rynku, dzięki któremu można monitorować  bicie serca dziecka już od 16 tygodnia ciąży, aż do jej zakończenia. Uczestnicy warsztatów poznali również zalety wykorzystania poduszki do karmienia czy też specjalnego otulacza.

 

IX Międzynarodowe Targi Zabawek i Artykułów dla Matki i Dziecka KIDS’ TIME odbędą się od 21 do 23 lutego 2018 roku w Targach Kielce. To największa  wystawa branży dziecięcej w Europie Środkowo – Wschodniej i jedna z najważniejszych na świecie, nazywana  „kreatorem rynkowych nowości”. To tutaj debiutują nowe marki, ale też produkty. Każdego roku w  trakcie targów organizowanych jest  szereg spotkań branżowych, warsztatów i konferencji. Ubiegłoroczna edycja zgromadziła  474 firm  z 17 krajów świata, takich jak: Belgia, Chiny, Chorwacja, Czechy, Hiszpania, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Polska, Rosja, Ukraina, USA, Szwecja, Słowacja, Turcja i Wielka Brytania.  A ofertę producentów i dystrybutorów: wózków, fotelików samochodowych, zabawek, mebli, tekstyliów i artykułów dziecięcych obejrzało blisko 7000 branżowych zwiedzających.

 

(MM)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019
30 XI - 1 XII 2019