Aktualności

23.09.2016

W Targach Kielce już dziś rusza Sabat Fiction-Fest 2016

O godzinie 16 tuż po Wielkim Otwarciu rozpocznie się trzydniowe święto fantastyki. W hali Targów Kielce rozgoszczą się dzielni podróżnicy, którzy są motywem przewodnim trzeciej edycji konwentu fantastyki Sabat Fiction-Fest.

 Rozgrywki gier komputerowych, czytelnia najpopularniejszych komiksów, prezentacje i prelekcje oraz konkursy dla superbohaterów - to wszystko w ten weekend będzie atrakcją w Targach Kielce
Rozgrywki gier komputerowych, czytelnia najpopularniejszych komiksów, prezentacje i
prelekcje oraz konkursy dla superbohaterów - to wszystko w ten weekend będzie atrakcją
w Targach Kielce

Magiczne światy, najpopularniejsi bohaterowie gier, książek, komiksów i filmów, jak również ich autorzy, żądza wygrywania to tylko przedsmak tego co podczas rozpoczynającego się weekendu czeka miłośników fantastyki. Przygotowano aż 13 bloków programowych, między innymi: Blok Naukowy, Literatura, Blok Filmowy czy Gry Terenowe. Swój własny blok otrzymali również Furry czyli „futrzaki”.

Sabat Fiction-Fest to trzydniowe święto gier i fantastyki. Turnieje gier komputerowych, strefy gier planszowych i strategicznych, spotkania autorskie, prelekcje i tematy nurtujące fanów fantastyki oraz ciekawa oferta firm proponujących produkty dla graczy – tego będzie można doświadczyć w Targach Kielce.

Twarzą w twarz w ulubionymi bohaterami, czyli CosPlay

Tradycją Sabat Fiction-Fest jest organizacja konkursu na najwierniejsze odwzorowanie ulubionego bohatera fantasy. Cosplay (z ang. costume playing) znajduje swoje korzenie w japońskiej kulturze, przebieranie za postaci fantastyczne. Polega na jak najdokładniejszym odwzorowaniu danej postaci, często nie tylko w stroju, ale także w sposobie poruszania się czy tonie głosu. Tegoroczny konkurs będzie odbywał się na scenie głównej w sobotę (24 września) o godzinie 17.00.

Goście specjalni Sabat Fiction-Fest

W  Targach Kielce pojawi się w tym roku aż dziewięciu gości specjalnych. Wśród nich ponownie zobaczymy Artura Szyndlera – jeden z twórców kultowej gry RPG "Kryształy Czasu", autor zaplanowanego na 13 tomów cyklu powieściowego "Kryształy Czasu: Saga o Katanie". Zaproszenie przyjęli również Jakub Ćwiek, Adam Antolski znany jako Uncle Mroowa, Łukasz Malinowski, Jacek Łukawski, Marta "Krajemar" Krajewska, Sylwia Konarska – Zimnicka, Marcin Jamiołkowski oraz Łukasz Gad, autor programu Gad Mode na YouTube.com.

Sabat Fiction-Fest rozpocznie się już dziś (tj. piątek, 23 września), a zakończy w niedzielę (tj. 25 września). Konwent odbywa się w Targach Kielce, w hali C.

Wejściówki będzie można odebrać w kasach przy wejściu.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny online na stronie Sabat Fiction-Fest.


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

29-30 VI 2019
16-18 VIII 2019
3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
26-27 X 2019
7 XI 2019
23-24 XI 2019
23-24 XI 2019
29-30 XI 2019
30 XI - 1 XII 2019