Aktualności

12.11.2016

Wielki powrót pudli w Targach Kielce

Podczas X Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych organizowanej przez kielecki oddział Związku Kynologicznego można podziwiać psy ponad 230 ras. Najpopularniejsze to oczywiście labradory, golden retrievery czy małe yorki. W Targach Kielce pojawiło się również blisko 40 przedstawicieli nieco zapomnianej, ale wracającej do łask rasy pudli.

Wielki powrót pudli w Targach Kielce

Pudle prezentują się w Targach Kielce w kilku odmianach. Pieski dzielone są ze względu na wielkość na pudle miniaturowe, średnie i duże. Przygotowanie tej rasy do wystawy jest niezmiernie czasochłonne i wymaga sporo pracy. Hodowcy przed pokazem stosują nawet specjalne lakiery do sierści dla psów. Od kilku lat ta piękna rasa w większej ilości przedstawicieli rzadko pojawiała się na wystawach, ale ten sezon pokazuje, że pudle wracają do łask.

- Ostatnio panowała moda na małe pieski salonowe typu yorkshire terier, maltańczyk czy chihuahua - mówi Petra Ulrichowa Pliskova z Czech, która na wystawie w Targach Kielce prezentowała pudla miniaturowego o imieniu Paul Mccartney – ale ostatnio obserwuję, że pudelki są znów coraz bardziej modne. To dobrze bo to kochana rasa.

Wystawa potrwa dziś do 18.00. Jutro zapraszamy do Targów Kielce na XI Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych od 10.00

(UK)


Galeria zdjęć


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

22-25 V 2018
11-13 VI 2018
11-13 VI 2018
21-22 VI 2018