Aktualności

30.10.2014

WSPÓŁPRACA I DIALOG

Rozpoczęła się konferencja PZPN „Bezpieczny Stadion”

Podczas uroczystego otwarcia konferencji głos zabrał Marc TIMMER – Dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA
Podczas uroczystego otwarcia konferencji głos zabrał Marc TIMMER – Dyrektor
Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA

- Poprawa bezpieczeństwa na polskich stadionach to przede wszystkim współpraca i dialog. Dosyć istotnym jej elementem jest współpraca z kibicami.  Dlatego też Minister  Sportu wspiera wspólny z PZPN projekt „Kibice razem” – mówił w czasie otwarcia konferencji Adam GIERSZ z Ministerstwa  Sportu i Turystyki, dodając, iż dzisiejsza konferencja jest istotnym przyczynkiem wzmocnienia pozytywnego bezpieczeństwa.

Następnie głos zabrał Marc TIMMER – Dyrektor Departamentu Stadionów i Bezpieczeństwa UEFA, podkreślając na wstępie prezentacji, że w Polsce dokonał się ogromny postęp z czego powinniśmy być dumni. W uroczystym otwarciu dyskusji udział wzięli m.in. wiceprezes Zarządu Targów Kielce, Bożena Staniak oraz Komendant Główny Policji, Marek Działoszyński i Prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Od 2002 roku istotnym punktem w kalendarzu Targów Kielce jest współorganizowana przez Polski Związek Piłki Nożnej Międzynarodowa Konferencja „Bezpieczny Stadion”, w której co roku udział bierze około 400 osób. Konferencja przez lata poświęcona była przygotowaniom do „UEFA EURO 2012 POLSKA”. Problematyka konferencji dotyczy istotnych kwestii związanych z bezpieczeństwem stadionów, obiektów sportowych, monitorowaniem widowni oraz organizacji, budowy oraz całej infrastruktury obiektów sportowych w Polsce. W trakcie konferencji rok rocznie odbywają się debaty, które prowadzi grono fachowców. 


Polecane aktualności

Najbliższe wydarzenia

3-6 IX 2019
3-6 IX 2019
19-21 IX 2019
27-28 IX 2019
12 X 2019
26-27 X 2019