Konferencja Per Artem Ad Deum 2017 - baner

expositio

Europejski Salon Nowych Technologii dla Muzeów, Konserwacji Zabytków i Dziedzictwa Narodowego EXPOSITIO oraz odbywająca się równolegle Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO odbędą się w Targach Kielce od 12 do 14 czerwca 2017 roku. Ubiegłoroczną edycję targów odwiedziło 4500 gości, a swoją ofertę zaprezentowało 280 wystawców z 11 krajów całego świata. 

EXPOSITIOSACROEXPO to wystawy łączące biznes z kulturą, wystawami, festiwalami oraz sztuką sakralną. To jedyne na świecie wystawy podczas których od trzynastu lat wręczany jest medal Papieskiej Rady ds. Kultury Per Artem ad Deum.

W tym roku kapituła Papieskiej Rady ds. Kultury postanowiła nagrodzić Medalami zamieszkującą na stałe w Salzburgu w Austrii Claudia Henzler, fotograficzką i reporterką Claudię Henzler, ks. prof. Michała Kazimierza Hellera, prezbitera katolickiego, teologa i profesora nauk teologicznych oraz ks. Tomasa Halika, czeskiego duchownego katolickiego, filozofa, psychologa i teologa.


Aktualności

I Konferencja Per Artem ad Deum z udziałem laureatów

I Konferencja Per Artem ad Deum z udziałem laureatów

23.05.2017

Konferencja, która odbędzie się drugiego dnia SACROEXPO – 13 czerwca jest rozszerzeniem idei jaka przyświeca wręczeniu Medalu Papieskiej Rady ds. Kultury.

Znamy tegorocznych laureatów medalu Per Artem ad Deum. Gala targów SACROEXPO już 12 czerwca

Znamy tegorocznych laureatów medalu Per Artem ad Deum. Gala targów SACROEXPO już 12 czerwca

27.02.2017

Choć Kielce i Watykan dzieli ponad 1 600 km, to jednak jest taki dzień w roku, kiedy oba miejsca wydają się być szczególnie blisko. Wszystko za sprawą uroczystego wręczenia Medalu Per Artem Ad Deum przyznawanego przez Papieską Radę ds. Kultury w czasie wystawy SACROEXPO za osiągnięcia, które w istotny sposób przyczyniają się do pogłębiania dialogu różnych kultur współczesnego świata, promując człowieka jako jednostkę.


Patronat honorowy:

wspolne-logo-wojewoda-swietokrzyski wspolne-logo-marszalek-wojewodztwa wspolne-logo-prezydent-miasta

 

Patronat medialny:

sacroexpo-b-logo-tvp1 akcent spotkania z zabytkamia fundacja hereditas

Partnerzy medialni

banner
banner