Filmy

Przemysł 4.0 na targach PLASTPOL 2017 w Targach Kielce

26.05.2017

Na czym polega idea Przemysłu 4.0 w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych zapytaliśmy wystawców 21. międzynarodowych targów Plastpol w Targach Kielce. To przyszłość nie tylko sektora producentów maszyn wykorzystywanych w przetwórstwie tworzyw sztucznych, ale również wytwórców produktów z polimerów a nawet nowoczesnego recyklingu tworzyw.

PLASTPOL 2017 w Kielcach - Od torebki do recyklingu - reinkarnacja przedmiotów z tworzyw sztucznych

25.05.2017

Na początku jest granulat… a potem w zaledwie 72 sekundy powstaje na oczach zwiedzających targi przetwórstwa tworzyw sztucznych Plastpol w Kielcach torebka wykonana z kolorowego, elastycznego tworzywa. To jednak nie koniec. Dzięki nowoczesnym technikom recyklingu może potem wielokrotnie zmienić się znów w tworzywo, z którego wykonane zostaną kalosze, doniczka, inna torebka, wazon – granicą jest wyobraźnia producentów przedmiotów z tworzyw sztucznych.

Piotr Żyła w Targach Kielce podczas wystawy PLASTPOL - spotkanie z fanami

25.05.2017

Tłumy fanów przyszły na spotkanie z Piotrem Żyłą, medalistą Mistrzostw Świata w skokach narciarskich, który gościł w Targach Kielce, podczas wystawy branży przetwórstwa tworzyw sztucznych PLASTPOL 2017. Stoisko Grupy Azoty, gdzie zorganizowano spotkanie odnotowało prawdziwe oblężenie. Można było wysłuchać na żywo wywiadu ze sportowcem, poprosić o autograf i wspólne zdjęcie.

Najnowsze roboty, tworzywa i recykling - targi PLASTPOL 2017 w Kielcach w pigułce

24.05.2017

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL 2017 trwają od 23-26 maja w Targach Kielce. To już 21. edycja największej i najważniejszej wystawy branży w Polsce. Wydarzenie cenione nie tyko w Europie. To również najbardziej międzynarodowe targi w kraju, na których ponad 50 procent spośród 806 wystawców to firmy zagraniczne z 36 krajów.

Motoryzacyjne show w Targach Kielce

23.05.2017

Ryk silników, zapach palonej gumy, pisk opon, a do tego najlepsi drifterzy z naszego kraju! Kielce po raz szósty staną się stolicą motoryzacji za sprawą Festiwalu Tuning DUB IT 2017. Już niedługo, od 1 do 2 lipca, Targi Kielce przemienią się w arenę prezentacji starych i nowych modeli samochód, motocykli, innych pojazdów, a także części i akcesoriów.

Dzieci o strażakach - zaproszenie na KIELCE IFRE-EXPO 2017

22.05.2017

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO, które odbędą się w Targach Kielce od 8 do 10 czerwca adresowane są przede wszystkim do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz członków OSP. A co o pracy strażaków sądzą najmłodsi?

Ks. prof Michał Heller laureatem Per Artem ad Deum, gala wręczenia w Targach Kielce

22.05.2017

Od trzynastu lat w czasie uroczystej gali wręczenia medalów i wyróżnień targów SACROEXPO w Kielcach przyznawane są medale Per Artem ad Deum. W tym roku gala odbędzie się12 czerwca w targach Kielce o 18.00. Kapituła Papieskiej Rady ds. Kultury postanowiła nagrodzić Medalami ks. prof. Michała Kazimierza Hellera, prezbitera katolickiego, teologa i profesora nauk teologicznych, ks. Tomasa Halika, czeskiego duchownego katolickiego, filozofa, psychologa i teologa oraz zamieszkującą na stałe w Salzburgu w Austrii

4.edycja Mistrzostw Polski Stunt Open w Targach Kielce

17.05.2017

Zaczynamy odliczać dni do wakacji, bo w pierwszy weekend lipca rusza Dub It Tuning Festiwal 2017 w Targach Kielce. W tym roku podczas 6. edycji imprezy zostanie otwarta pierwsza runda z serii zawodów Polish Stunt Cup 2017, gdzie swoje umiejętności zaprezentują najlepsi.

PLASTPOL 2017 - największa wystawa branży przetwórstwa tworzyw sztucznych od 23 maja w Kielcach

15.05.2017

Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw sztucznych i Gumy PLASTPOL odbędą się w Targach Kielce już pod raz 21. W dniach 23-26 maja 2017. Tegoroczna edycja gromadzi ponad 800 firm z 35 krajów świata. PLASTPOL jest najbardziej międzynarodowym wydarzeniem targowym w Polsce. Obecnie to jedne z najważniejszych branżowych targów w Europie i wizytówka polskiego przemysłu tworzyw sztucznych. Od lat targi cieszą się rosnącym zainteresowaniem zwiedzających.

Kobiety na… koparki!

12.05.2017

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznym Międzynarodowym Targom Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA jest konkurs dla operatorów maszyn budowlanych BIG BAU MASTER. Zawodnicy rywalizują w specjalnie przygotowanych konkurencjach, w których trzeba wykazać się techniką oraz precyzją. Natalia Śniadowska z Prądnika Korzkiewskiego w Małopolsce jest jedyną kobietą uczestniczącą w tych zawodach.