II Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce & II Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji

Listopad w Targach Kielce pod znakiem EDUKACJI

II Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce oraz II Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji to wydarzenia, które od 23 do 24 listopada odkryją przed zwiedzającymi najnowsze trendy branży edukacyjnej.

forum edukacji Miniona edycja przyciągnęła do Targów Kielce blisko 700 uczestników żywo zainteresowanych prelekcjami i prezentacjami bogatego grona ekspertów.

- Docierają do mnie bardzo dobre opinie o Kongresie. Podzielam je w całej pełni. Dziękuję za zaufanie i pomoc organizacyjną oraz komunikacyjną. Wydarzenie przerosło moje oczekiwania - podzielił się swoją opinią po Kongresie dla Edukacji dr hab. prof. APS Maciej Tanaś.

Innowacyjne metody uczenia się, kształcenia i doskonalenia, wykorzystywanie najnowszych osiągnięć technologicznych i narzędzi pracy, edukacja w chmurze, rozwiązania w projektowaniu i designie obiektów edukacyjnych będą omawiane podczas drugiej edycji Forum  Edukacji. Program kolejnej odsłony wydarzenia zapowiada się bardzo interesująco. Każdy z punktów tworzony jest z myślą o uczestnikach, którzy w listopadzie zdecydują się przyjechać do Targów Kielce. Kuratorzy i przedstawiciele wydziałów oświaty, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli, przedstawiciele uczelni wyższych, reprezentacji jednostek samorządowych i administracyjnych, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, pracownicy centrów doskonalących czy eksperci i przedstawiciele firm branży edukacyjnej na wymianę wiedzy i doświadczeń nie będą mogli narzekać.

Nowości edukacyjne na wyciągnięcie ręki w Centrum Kongresowym Targów Kielce

Obecnie bardzo dużo dzieje się w dziedzinie edukacji i należy uświadamiać ludzi, że ta dziedzina się rozwija oraz jak aktualnie wygląda współczesna szkoła. Salon Edukacji jest doskonałą okazją, aby zaprezentować co można zmienić w procesie nauczania – podkreślała dr Piotrowska podczas spotkania na stoisku Grupy MAC S.A. podczas I edycji Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji. - Dzieci zawsze wyłapują ciekawostki i zachwycają się nowościami technologicznymi. Natomiast my dorośli musimy mieć świadomość, że media elektroniczne nie są żadnym cudownym panaceum, które rozwiąże wszystkie niebezpieczeństwa i kłopoty naszej oświaty. Jednakże błędem jest nie wykorzystywać ich w obecnych czasach, w których stały się częścią naszego życia i są w stanie wnieść także wiele dobrego – dodała.

W nadchodzącej edycji Salon Edukacji odbędzie się w bezpośrednim sąsiedztwie Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji i Nauce. W jednym miejscu, Centrum Kongresowym Targów Kielce będzie można spotkać zarówno prelegentów, jak i firmy reprezentujące branże edukacyjną. To idealne rozwiązanie, by jednocześnie opowiadać o nowych technologiach w edukacji i sprawdzić je w praktyce.

Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji

Ponad 80 placówek edukacyjnych z całej Polski zgłosiło się do I Ogólnopolskiego Konkursu o „Laur Mistrza Nowoczesnej Edukacji”, którego organizatorami są Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego Oddział w Kielcach oraz Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty i Targi Kielce.

Nominowane placówki wyróżniają  się nie tylko wykorzystaniem nowych rozwiązań technologicznych, innowacyjnych metod i programów nauczania, ale również stylem uczenia i wychowania stosowanym przez nauczycieli, którzy inspirują dzieci i młodzież do kreatywności oraz rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Jest to pierwszy taki konkurs prowadzony na skalę ogólnopolską.

Wręczenie statuetek i dyplomów nastąpi podczas uroczystej gali, w drugim dniu Forum Edukacji. Konkurs odbywa się  pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej

Festiwal i Archipelag Innowacji w Edukacji

W pierwszym dniu forum na scenie głównej dyrektorzy placówek edukacyjnych z całej Polski będą mogli zaprezentować publiczności swoje najbardziej cenne dokonania.  Jest to czas na wymianę doświadczeń i dobrych praktyk oraz dzielenie się wiedzą. 

W ramach Archipelagu Innowacji Polskiej Edukacji Kuratoria Oświaty  będą mogły zaprezentować dorobek placówek. W strefie wystawy kuratorzy mogą pokazać nie tylko nominowane placówki, ale także bogactwo twórczych inicjatyw edukacyjnych w swoich regionach.

 

Zapraszamy od 23 do 24 listopada do Targów Kielce!