Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

II Europejskie Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji

Autorytety oświaty w Targach Kielce 

Obok takich nazwisk jak dr hab. Jacek Pyżalski, dr hab. inż. Janusz Morbitzer czy profesor dr. hab. Bogusław Śliwerski nie sposób przejść obojętniePonad 100 prelegentów, 20 sesji tematycznych i ponad 70 tematów ważnych dla polskiej edukacji – to wszystko znalazło się w trzydniowym programie pierwszego Europejskiego Forum Nowych Technologii i Innowacji dla Edukacji, które od 5 do 7 października odbyło się w Targach Kielce.

forum edukacji Inicjatorzy pierwszego Forum Edukacji - Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego oraz Targi Kielce - zaprosili do grona prelegentów autorytety znane i doceniane w branży edukacyjnej. W ponad 20 sesjach tematycznych można było usłyszeć wystąpienia takich osób jak prof. dr hab. Marta Bogdanowicz, Dr hab. Jacek Pyżalski, dr hab. inż. Janusz Morbitzer czy profesor dr. hab. Bogusław Śliwerski. Łącznie w Centrum Kongresowym Targów Kielce od 5 do 7 października wystąpiło ponad 100 prelegentów z najlepszych uczelni i ośrodków naukowych w Polsce.

Ważną część Forum Edukacji były nowe technologie projektowane z myślą o szkołach, przedszkolach i uczelniach wyższych. Nowoczesna infrastruktura, oprogramowanie usprawniające pracę nauczycieli i administracji oświaty, informatyczna rewolucja w szkołach oraz finansowanie edukacji były tematami, które szczególnie interesują nauczycieli, dyrektorów, bibliotekarzy i przedstawicieli władz samorządowych. Panele dyskusyjne oraz konferencje zostały uzupełnione warsztatami. Warsztaty poprowadzili specjaliście z ośrodków edukacyjnych między innymi takich jak Centrum Nauki Kopernik, Stowarzyszenie Edukacja przez Internet czy tegoroczni wystawcy Salonu dla Edukacji.

Podsumowując, Forum dla Edukacji zainicjowało dialog między ekspertami oświaty a uczestnikami forum – kuratorami, dyrektorami, nauczycielami. To pierwszy krok w stronę popularyzacji innowacyjnego podejścia do nauczania i zarzadzania oświatą.