Giełda Szkół i Uczelni

giełda szkół

Targi Kielce ponownie wspierają edukację

Licea Ogólnokształcące, technika, szkoły policealne, uczelnie z całej Polski. Od 22 do 23 marca, w Centrum Kongresowym Targów Kielce ruszy kolejna Giełda Szkół i Uczelni. Wydarzenie każdego roku przyciąga setki młodych mieszkańców świętokrzyskiego, szukających pomysłu na swoją edukacyjną karierę.

Wybór kierunku studiów i uczelni, w której murach młody człowiek będzie poznawał tajniki wybranego przez siebie zawodu nie należy do najłatwiejszych. Tuż przed ostatecznym wyborem dobrze poznać ofertę kilku ośrodków naukowych, porozmawiać z jej absolwentami i kadrą. Takie spotkania często pozwalają rozwiać wiele wątpliwości. Zamiast palcem po mapie planować podróż po kilku akademickich ośrodkach w Polsce bądź liceach czy szkołach policealnych dobrze w marcu odwiedzić Targi Kielce. Giełda Szkół i Uczelni to edukacyjny rarytas, który pomaga młodzieży. W trakcie spotkań na stoiskach, prezentacji, konferencji oraz warsztatów będzie można poznać bogatą ofertę ośrodków naukowych z regionu i nie tylko.

giełda szkół Ukraińcy zainteresowani edukacją w Polsce

Wielu obywateli Ukrainy coraz częściej zastanawia się nad możliwością podjęcia studniów w Polsce. Na kanwie tego rosnącego zainteresowania  Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód we współpracy z Targami Kielce podczas zbliżającej się Giełdy Szkół i Uczelni 2017 organizuje międzynarodową konferencję edukacyjną z udziałem polskich i ukraińskich ekspertów oraz przedstawicieli wyższych uczelni i szkół.

Dodatkowo wraz z polskimi i ukraińskimi partnerami Stowarzyszenie zaprasza do międzynarodowego miasteczka edukacyjnego pod hasłem "Polska: Europa w praktyce".

W miasteczku zostaną organizowane polsko - ukraińskie warsztaty dla młodzieży, dyskusje, prezentacje kulturalne. Przyszli studenci ze Wschodu dowiedzą się, jak wybrać odpowiedni dla siebie uniwersytet i wypełnić dokumenty rekrutacyjne. O tym co warto wiedzieć jeszcze przed wyjazdem do Polski opowiedzą ukraińscy studenci z polskich uczelni.

Tym samym najbliższa Giełda Szkół i Uczelni na Targach Kielce będzie miejscem międzynarodowych spotkań i doskonałym źródłem praktycznych informacji o Polsce dla przyszłych studentów z Ukrainy.

Zapraszamy!

22-23 marca, Centrum Kongresowym Targów Kielce!