Historia

Targi Kielce rozpoczęły swoją działalność w 1992 roku.

Pierwszą wystawą zorganizowaną w kieleckim ośrodku wystawienniczym był, znany dzisiaj na całym świecie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego.

W latach 90. w Kielcach odbywało się zaledwie kilka wystaw rocznie - teraz w kalendarzu jest ich ponad 70 oraz 700 konferencji i systematycznie przybywają nowe.

Dzięki profesjonalnemu zespołowi Targi Kielce organizują imprezy o znaczeniu międzynarodowym. Wśród nich są m.in. Salon Przemysłu Obronnego MSPO, Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA, Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL. Targi Kielce organizują również jedną z dwóch najchętniej odwiedzanych imprez targowych w Polsce. Co roku Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH goszczą bowiem blisko 60 tysięcy zwiedzających. Tutaj również odbywają się niszowe wystawy o wyjątkowym charakterze np. Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO i Międzynarodowe Targi Branży Pogrzebowej i Cmentarnej NECROEXPO.

W 2013 roku zakończyła się największa w historii Targów Kielce modernizacja i rozbudowa obiektów. Prace prowadzone były w ramach unijnego projektu „Modernizacja i rozbudowa infrastruktury Targów Kielce jako Międzynarodowego Ośrodka Wystawienniczo – Kongresowego” Działanie III.2 Infrastruktura turystyki kongresowej i targowej Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013”. Budowa terminali wejściowych, hali E, Centrum Kongresowego oraz parkingu wielopoziomowego kosztowała w sumie 189 mln i 858 tysięcy złotych (brutto).

 

main_informacje01