więtokrzyski festiwal modeli redukcyjnych - plakat Świętokrzyski Festiwal Modeli Redukcyjnych

 

W czasie tegorocznej edycji Targów Lotnictwa Lekkiego w Targach Kielce odbędzie się V edycja Świętokrzyskiego Festiwalu Modelarskiego. Festiwal ma charakter otwarty i mogą w nim wziąć udział modelarze indywidualni i zrzeszeni w klubach modelarskich.

Celem Festiwalu jest promocja modelarstwa redukcyjnego w Polsce i zagranicą, skupienie w jednym miejscu modelarzy budujących modele redukcyjne, które zostaną ocenione, a najlepsze z nich nagrodzone. Konkurs odbędzie się na zasadach znanych z poprzednich lat. Zachęcamy do zapoznania się regulaminem Konkursu, dostępnym na stronie www.ssmr.pl oraz na Facebooku.

Członkowie Świętokrzyskiego Stowarzyszenia, jako organizatorzy Festiwalu, występowali z własnymi modelami redukcyjnymi, odnosili i stale odnoszą  sukcesy  na prestiżowych międzynarodowych imprezach, m.in. w Wiedniu, w Mosonmagyarovar na Węgrzech,  w Republice Czeskiej w Koprivnice i Pribore, w Bratysławie na Słowacji oraz w Norymberdze w Niemczech i Telford w Wlk. Brytanii na Targach Modelarskich. Łącznie od 1991 roku członkowie Stowarzyszenia brali udział w ponad 120 wydarzeniach modelarskich w kraju i zagranicą.

Relacje z konkursów modelarskich z udziałem Stowarzyszenia dostępne są na stronie www.ssmr.pl oraz na Facebooku.