Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Laboratorium Szkoły Przyszłości

- Stoisko F 39

 

O Laboratorium

laboratorium szkoły przyszłości Laboratorium Szkoły Przyszłości to nowatorska przestrzeń edukacyjna pozwalająca na udział w wymagających eksperymentowania, poszukiwania i odkrywania interdyscyplinarnych przygodach edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii takich jak:

  • zaawansowane systemy projekcji,
  • Internet Rzeczy,
  • rzeczywistość rozszerzona,
  • gry edukacyjne
  • programowalne roboty.

Laboratorium umożliwia przeprowadzanie testowych lekcji przyszłości, weryfikację nowatorskich rozwiązań edukacyjnych, udostępni przestrzeń współpracy dla grup i środowisk, wydarzeń i inicjatyw związanych z edukacją. To także miejsce zaawansowanych badań naukowych związanych z e-Umiejętnościami i pracą grupową.

 

Elementy stoiska

Zespół Laboratorium Szkoły Przyszłości, projektu Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego ma zaszczyt zaprosić Państwa do odwiedzin swojego stoiska, w którym zaprezentujemy Państwu:

 

Scottie go, czyli czas na programowanie klockami

laboratorium szkoły przyszłości Kto mógł przypuszczać, że losy miłego i niezwykle ujmującego kosmity Scottiego będą zależeć od Ciebie i Twoich umiejętności kodowania. Jest rok 2030. W wyniku niezwykłego zbiegu okoliczności przelatująca blisko Ziemi rakieta kosmity Scottiego ulega awarii i spada na boisko szkolne. Scottiemu choć uda się wyjść z opresji bez szwanku, to bez Twojej pomocy nie uruchomi rakiety ponownie.

Scottie GO nie jest kolejną, zwyczajną aplikacją do nauki algorytmiki i kodowania. To multimedialna, fabularna gra edukacyjna wykorzystująca do kodowania realne, wygodne i przyjazne realne klocki, która:

  • rozwija intuicję algorytmiczną dzieci,
  • jest połączeniem zabawy z nauką,
  • pozwala przełamywać bariery i lęki związane z programowaniem,
  • rozwija umiejętność krytycznego myślenia i pracy w grupie,
  • jest innowacyjnym połączeniem świata wirtualnego z realnym;

Pomóż Scottiemu skompletować wszystkie niezbędne urządzenia do uruchomienia rakiety. Podejmij dodatkowe wyzwania i rozbuduj statek kosmiczny o dodatkowe narzędzia. Stań się ekspertem w pisaniu algorytmów.

Prawdopodobnie jeszcze nigdy lekcje programowania w szkole lub w domu nie były tak zajmujące.

 

BeCreo - Lekcja programowania z wykorzystaniem  programowalnych „zabawek” i robotów

laboratorium szkoły przyszłości Laboratorium Szkoły Przyszłości przy Poznańskim Centrum Superkomputerowo-Sieciowym zaprasza na udział w zajęciach z programowania i mechatroniki z wykorzystaniem BeCreo.

Podczas zajęć Twoim zadaniem będzie zaprojektować, a następnie zaprogramować elementy różnych urządzeń, których awarię sygnalizowali mieszkańcy małego miasteczka. Do dyspozycji będziesz miał szereg urządzeń elektronicznych takich jak głośniki, diody, wyświetlacze, przełączniki, przekaźniki ale także sensory ruchu, termometry, mikrofony.

BeCreo to wyjątkowy modułowy zestaw do nauki podstaw programowania, robotyki, mechatroniki. Dzięki pełnemu kursowi z wyzwaniami o rosnącym stopniu trudności, środowisku do programowania za pomocą wirtualnych bloczków oraz kilkunastoma modułami elektronicznymi gotowymi do użycia i podłączanymi jak klocki, spędzisz wiele godzin na w pełni kreatywnej zabawie. A później… ogranicza Cię tylko wyobraźnia.

 

Edusandbox 

laboratorium szkoły przyszłości Edusandbox – to środowisko edukacyjne pełne zadań i zabaw edukacyjnych z tzw. „interaktywnym piaskiem”. Uczniowie współpracują ze sobą w rozwiązywaniu interaktywnych zadań z zakresu: topografii terenu, dowiadują się jak działa mapa hipsometryczna, mapa ciśnienia atmosferycznego, jak czytać legendę mapy, w jaki sposób formowały się lodowce w terenach górzystych, występowania flory i fauny w różnych piętrach górskich, dynamiki cieczy. W środowisku tym są realizowane specjalistyczne wizualizacje terenu (Księżyc, Mars, pustynia, teren górzysty, nizinny, depresja, klify, kratery), które są równocześnie częścią interaktywnych matematycznych i geograficznych zadań, wizualizacje miasta, historycznych bitew.

Potencjał Edusandbox można wykorzystać także w terapii polisensorycznej poprzez zabawę w piasku, kulkach lub innych naturalnych materiałach, podczas których tworzone są obrazy, kolory i dźwięki.

Laboratorium Szkoły Przyszłości podczas targów zaprezentuje Państwu fragment scenariusza edukacyjnego „Mapa hipsometryczna” podczas którego poznajemy czym są linie izometryczne, znaczenie kolorów na mapie hipsometrycznej itp.

 

Oculus rift

laboratorium szkoły przyszłości Technologie wirtualnej rzeczywistości z pełną interakcją pozwalają kształcić szereg umiejętności. Umożliwiając odtwarzanie realnych sytuacji, mogą stać się zaawansowanym trenażerem, symulatorem różnych procesów, wirtualną klasą, laboratorium, poligonem dla służb ratunkowych, a pozwalając na kreowanie całkowicie nowego, wymyślonego świata uczyć pracy w grupie, zachowań przywódczych, kreatywności itp.

W „Strefie Oculus” będziecie Państwo mogli wziąć udział we fragmencie stworzonej przez zespół Poznańskiego Centrum Superkomputerowo – Sieciowego zespołowej grze edukacyjnej, doskonalącej umiejętności miękkie. W grze misja zostanie zrealizowana tylko dzięki prawidłowej komunikacji zespołowej i świetnych umiejętności przywódczych. Zabierzemy Państwa na wyprawę w poszukiwaniu zaginionej cesarskiej korony.  

Oculis rift to okulary wirtualnej rzeczywistości zapewniające niesamowite doświadczenia wizualne wyświetlanego świata. W urządzeniu, które użytkownik zakłada na głowę znajdują się w największym skrócie wyświetlacze (po jednym dla każdego oka), soczewki i układ pozwalający na śledzenie i rejestrowanie położenia głowy użytkownika. To dzięki nim generowany obraz jest nie tylko wyświetlony użytkownikowi, ale zanurza go całkowicie w wygenerowany stereoskopowy obraz. Użytkownik jest nim otoczony.

Warsztaty w ramach Laboratorium Szkoły Przyszłości odbywają się  12 osobowych grupach. 

Warsztaty Scottie Go trwają 45 min i są przeznaczone dla I - II poziomu edukacyjnego.

Warsztaty BeCreo trwają 60 min i są przeznaczone dla uczniów 5 i 6 klasy szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Przyjmujemy zgłoszenia indywidualne (sam nauczyciel) oraz grupowe (opiekun z grupą uczniów). 
Prosimy o uzupełnienie krótkiego formularza zgłoszeniowego. Liczba warsztatów jest ograniczona.
O wpisaniu na listę decyduje kolejność zgłoszenia. 
Serdecznie zapraszamy!

UWAGA: Limit miejsc został wyczerpany. Przyjmujemy zapisy wyłącznie na listę rezerwową.

Prosimy o kontakt: szydlowska.monika@targikielce.pl