Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

II Targi Zieleni i Małej Architektury Miejskiej GREEN CITY EXPO

green city expo 2018 Jak kształtować przestrzeń miejską? Green City Expo po raz drugi!

GREEN CITY EXPO – spotkanie profesjonalistów i pasjonatów dobrze zagospodarowanej przestrzeni publicznej w miastach i miasteczkach już po raz drugi odbędzie się w Targach Kielce. Wydarzenie trwa równolegle z targami EKOTECH oraz ENEX/ ENEX Nowa Energia.

Projekty związane z małą architekturą miejską i strefami rekreacji dla dorosłych i dla dzieci stanowią największą grupę wśród zadań realizowanych w ramach budżetów obywatelskich we wszystkich regionach Polski.

GREEN CITY EXPO po raz drugi

Podczas  GREEN CITY EXPO wydarzenia, które odbywa się już po raz drugi w  Targach Kielce pokazane zostaną urządzenia i technologie do utrzymania terenów zielonych, ochrony i pielęgnacji drzewostanu, realizacji rozwiązań zachowujących powierzchnie biologicznie czynne, jak zielone dachy czy mini-parki. Zaprezentują się także producenci ławek, wiat, gazonów, systemów identyfikacji wizualnej czy wyposażenia stref relaksu, takiego jak siłownie plenerowe.

green city expo 2018 - galeria 01 Konferencja „Zieleń potrzebna od zaraz”

Podczas zeszłorocznej edycji debiutowała konferencja „Zieleń potrzebna od zaraz”. Przyciągnęła blisko 200 osób z całej Polski, w tym przedstawicieli samorządów, architektów, przedsiębiorców zajmujących się pielęgnacją zieleni miejskiej, a więc wszystkich tych, którzy mają realny wpływ na wygląd miast. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prelekcja profesora Stanisława Gawrońskiego. Wykładowca warszawskiej SGGW przedstawił gościom koncepcje fitoremediacji, opierającą się na wykorzystywaniu właściwości roślin do oczyszczania środowiska. Konferencję odwiedziła także delegacja z partnerskiego miasta Kielc – ukraińskiej Winnicy. Przedstawiciele Departamentu Zarządzania Zielenią i Usługami Komunalnymi szukali ciekawych rozwiązań, ale także dzielili się swoimi doświadczeniami.

Targi skierowane są do osób, które zawodowo zajmują się planowaniem i gospodarką miejską, przedstawicieli samorządów, służb komunalnych, zarządców nieruchomościami, projektantów, jak i mieszkańców miast i miasteczek czy lokalnych organizacji społecznych. Zapraszamy wszystkich, dla których ważne są jakość i  walory wizualne otoczenia ich miejsc pracy, zamieszkania i wypoczynku.

Najbliższe wydarzenia Wszystkie wydarzenia

20-22 II 2019
22-24 II 2019
27 II - 1 III 2019
27-28 II 2019
27 II - 1 III 2019
28 II 2019
5-6 III 2019