Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers

koło naukowe high flyers politechnika śląska

 

Międzywydziałowe Koło Naukowe High Flyers istnieje na Politechnice Śląskiej już niemal 10 lat. Od początku swojej działalności osiągało duże sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej w różnych zawodach UAV. Koło skupia się na aspektach mechanicznych, elektronicznych, automatycznych informatycznych, oraz aerodynamicznych projektowanych platform. Bieżący rok jest dla Koła przełomowy, gdyż dzięki dofinansowaniu Unijnemu wystartowało w zawodach SAE AeroDesign West 2018 w Los Angeles, a we wrześniu planuje pokazać nowatorską platformę VTOL na najtrudniejszych zawodach na świecie – UAV Medical Express w Australii.

Ekspozycja Koła Naukowego High Flyers to dorobek naukowy ostatnich dwóch lat. Można na niej znaleźć przeróżne bezzałogowe obiekty, zwane popularnie dronami. W tym roku dołączają do nich dwa duże samoloty – HF-2 Heron mk.2 (5 metrowej rozpiętości samolot udźwigowy) oraz HF-10 VTOL (2.6 metrowy samolot pionowego startu i lądowania, zdolny do w pełni autonomicznego lotu na odległość ponad 12 km.).

Na statycznej ekspozycji podczas Targów Lotnictwa Lekkiego,  będzie można zobaczyć w jaki sposób zbudowane są tego typu maszyny, oraz zapoznać się z ciekawymi i innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwoliły m.in. zdobyć główną nagrodę w czasie zawodów Droniada 2017. Studenci odpowiedzą także na wszystkie pytania zadawane przez odwiedzających, dotyczące przedstawianych platform latających.

tll - high flyers 02

tll - high flyers 03

tll - high flyers 04

tll - high flyers 01