Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XI Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych WYSTAWA PSÓW

wystawa psów Dwie Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w Targach Kielce podwójnym sukcesem

5600 psich piękności z 230 ras, ponad 10 tysięcy zwiedzających – tak w liczbach przedstawiało się tegoroczne wielkie święto czworonogów. Podczas X i XI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych organizowanych przez kielecki oddział Związku Kynologicznego nie zabrakło także atrakcji dla gości Targów Kielce.


Psy najpiękniejsze z pięknych w Targach Kielce

Ukoronowaniem obydwu wydarzeń były wybory najpiękniejszego psa wystawy oraz najpiękniejszego czworonoga kielecczyzny. W sobotę 12 listopada z tytułu najładniejszego w naszym regionie cieszył się rhodesian ridgeback o imieniu Asali, którego na wybiegu prezentowała Wiktoria Byrska ze Skarżyska Kamiennej. W pierwszym dniu bezkonkurencyjna wśród wszystkich psów X Wystawy okazała się Lara – polski owczarek nizinny, która wraz ze swoją panią Anną Dominiak przyjechała do Targów Kielce z Krakowa. W niedzielę 13 listopada z kolei najlepszy w naszym regionie okazał się chart polski Adria Rodu Abigeus pani Dominiki Madejskiej z Bud Brodzkich. Tytuł najpiękniejszego psa XI Międzynarodowej Wystawy Psów Rasowych wywalczył majestatyczny doberman Pride of Russia Hermes z Rosji, którego właścicielami są Natalya oraz Sergey Melguy.


Atrakcje Wystawy Psów

wystawa psów Obok najpiękniejszych psiaków na zwiedzających czekało dużo dodatkowych atrakcji. Ci, którzy własne pieski pozostawili w domach chętnie odwiedzali Zoo Salon i robili zakupy, żeby nie rozczarować swoich podopiecznych wracając do domu bez przysmaku. Najmłodsi z otwartymi buziami oglądali pokazy psów pasterskich, pracujących na Ringu Głównym z owcami i kaczkami. Wrażenie robiły również psy policyjne owczarek belgijski Max z komendy powiatowej we Włoszczowie oraz owczarek niemiecki Szakal z komendy miejskiej w Kielcach. Gromkie brawa zdobywali poprzebierani uczestnicy konkursu „Sabat Łysa Góra Show”. Szczególnie spodobał się wszystkim „pająkopies” oraz jego właścicielka która wystąpiła w baletowych puentach. Na aplauz mogły liczyć też psiaki z Wrocławia, które w swoim show Agility de Luks. Nie zabrakło także, organizowanego co rok konkursu rysunkowego dla najmniejszych miłośników czworonogów.


wystawa psów 200 kg karmy zebraliśmy w Targach Kielce

Wystawy Psów Rasowych to nie tylko świetna okazja do podziwiania psich piękności, ale także doskonały moment żeby pomóc pieskom, którym trochę mniej układa się w życiu. Efekty zbiórki dla podopiecznych kieleckiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zaskoczyły nawet wolontariuszy. Na stoisku oznaczonym hasłem akcji „Podaj pomocną łapkę” bardzo szybko zaczęła się pojawiać karma dla zwierząt w przeróżnej postaci. Co chwilę podchodzili zwiedzający i z czeluści reklamówek wyjmowali puszki i torebki z suchą karmą. Nie zawiedli także Wystawcy Zoo Salonu, którzy bardzo prężnie zapełniali przyszykowane stanowisko. Po podliczeniu okazało się, że bezdomniaki z TOZ-u będą miały do dyspozycji 200 kg karmy. Akcja z pewnością będzie kontynuowana podczas kolejnych imprez.