III Targi Lotnictwa Lekkiego PARAGIEŁDA

paragiełda PARAGIEŁDA po raz trzeci w Targach Kielce!

Kilkadziesięciu liczących się na rynku producentów, importerów i dystrybutorów -  paralotni, silników, napędów plecakowych, trajek paralotniowych, lotni, motolotni, spadochronów, a nawet balonów i sprzętu do uprawiania kitesurfingu. To wszystko, i wiele innych można będzie znaleźć podczas III Targów Lotnictwa Lekkiego PARAGIEŁDA w Targach Kielce od 13 do 14 października.

W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło dział blisko 60 firm, a targi odwiedziło 2500 osób. Tegoroczne już cieszy się dużym zainteresowaniem wystawców i osób, które chcą zwiedzić ekspozycję. W ramach trzeciej wystawy przygotowywanej w Targach Kielce wspólnie ze Stowarzyszeniem Gekon Glide Club, można będzie znaleźć wszystko dla miłośników lotni, motolotni, paralotni i motoparalotni.  Oprócz sprzętu, na którym można wzbić się w powietrze, będą też specjalistyczne ubrania, oraz wszelkie akcesoria i gadżety przydatne pilotom.

paragiełda W czasie targów, po raz drugi zostaną uroczyście wręczone puchary Motoparalotniowego Pucharu Polski oraz Polskiej Ligi Motoparalotniowej. To doskonała okazja dla miłośników tego sportu, by w Kielcach osobiście spotkać i poznać najlepszych.

Jednym ze znakomitych gości targów będzie między innymi najstarszy paralotniarz świata, Janusz Orłowski, nazywany przez przyjaciół „Praszczurem”, aktualny rekordzista Guinessa. Paragiełdę w Targach Kielce odwiedzi również Remi Kaleta, pilot i autor książki „Latający włóczęga”.  Obaj panowie 14 października wezmą udział w prelekcji - „Gekon-ów lotnicze opowieści”, które poprowadzi Piotr Sawka, prezes Gekon Glide Club). To jednak nie koniec ciekawych gości jacy odwiedzą targi w Kielcach.

Warto przypomnieć, że Paragiełdzie będzie towarzyszyła druga edycja Targów Lotnictwa Lekkiego, oraz targi modelarstwa redukcyjnego i modeli RC - Model Kit-Expo.