Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

III Targi Lotnictwa Lekkiego PARAGIEŁDA

paragiełda Paragiełda 2017 po mistrzowsku

 

Blisko 60 firm wzięło udział w Paragiełdzie w Targach Kielce. Wydarzenie odwiedziło 2500 osób. 

 

Ubiegłoroczną Paragiełdę odwiedziło 1500 osób, znaczący wzrost zwiedzających w edycji 2017 to sukces. W ramach wystawy w Targach Kielce, przygotowywanej wspólnie ze Stowarzyszeniem Gekon Glide Club,  pojawiły się firmy, oferujące wszystko dla miłośników lotni, motolotni, paralotni i motoparalotni. Były skrzydła, napędy plecakowe, trajki, osprzęt, a także specjalistyczne ubrania i przydatne gadżety dla pilotów.

Paragiełda, można powiedzieć, upływała w mistrzowskich nastrojach. W czasie targów, po raz pierwszy w Kielcach, wręczono uroczyście puchary Motoparalotniowego Pucharu Polski oraz Polskiej Ligi Motoparalotniowej - zobacz nagrodzonych.

paragiełda Jednym z gości targów, był Norbert Nowicki - Wicemistrz Świata, Drużynowy Mistrz Świata i zwycięzca Slalomowych Mistrzostw Świata w PF-2, który wygłosił prelekcję dotyczącą zalet latania w tandemie na motoparalotni.

Dla pasjonatów paralotniarstwa ciekawe okazało się z pewnością spotkanie z Jarosławem Borowcem, twórcy znanego niegdyś Fly or Die Team, który poruszał temat niebezpiecznych sytuacji, mogących się przydarzyć w czasie lotów na paralotni.

Paragiełdzie, w tym samym czasie, towarzyszyły debiutujące  Targi Lotnictwa Lekkiego, oraz targi modelarstwa redukcyjnego i modeli RC - Model Kit-Expo.