Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

II Salon Technologii i Wyposażenia dla Edukacji

salon edukacji Salon dla Edukacji centrum innowacyjnych rozwiązań i produktów dla oświaty

Multimedialne dywany, aplikacje wspierające naukę i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci, tablice interaktywne, zabawki projektowane metodą smart, oprogramowanie wspierające zarządzanie pracą nauczycieli – to tylko niektóre nowości, jakie można było podziwiać podczas Salonu Technologii i Wyposażenia dla Edukacji w Targach Kielce

Na ponad 1000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej zaprezentowało się blisko 70 wystawców. Liczba marek, które chcą zaprezentować swoje produkty była długa. Gościliśmy takie marki jak Samsung, Microsoft, Panasonic, Konica Minolta, HP, Edu-market. Pojawili się również główni gracze na rynku wydawnictw, tj. MAC Edukacja, WSiP oraz Nowa Era.

Nowoczesna edukacja, zastosowanie Internetu w prowadzeniu lekcji, prowadzenie ciekawych prezentacji, multimedia w szkole to tylko niektóre z tematów, jakie pojawią się w ramach edukacyjnego Hyde Parku.

salon edukacji W stworzenie programu warsztatów pod hasłem Edukacyjny Hyde Park w Targach Kielce włączyli się między innymi Instytut Designu w Kielcach, Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Narodowe Kielce, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Stowarzyszenie "Miasta w Internecie".

W ramach Salonu dla Edukacji wręczono medale i wyróżnienia dla wystawców. Pełna lista nagrodzonych dostępna na naszej stronie.

- Bardzo się cieszę, że wysiłki Microsoft na rzecz rozwoju polskiej edukacji zostały docenione – mówi Cecylia Szymańska-Ban, dyrektor edukacji w polskim oddziale Microsoft. Nagroda za program „Szkoła w Chmurze Microsoft” jest dla nas szczególnie ważna, ponieważ jednym z naszych priorytetów jest zwiększenie potencjału dydaktycznego szkół, jak również rozwój kreatywności i kompetencji uczniów oraz nauczycieli, poprzez stosowanie nowoczesnej technologii. Ogólnopolska sieć Szkół w Chmurze Microsoft zrzesza 38 modelowych instytucji, które są inspiracją dla innych. Szkoły te mają dostęp do najnowszego oprogramowania, spełniającego wszelkie normy bezpieczeństwa - Cecylia Szymańska-Ban – dyrektor edukacji w polskim oddziale Microsoft.

Salon towarzyszył pierwszemu Europejskiemu Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji, którego inicjatorem było Europejskie Stowarzyszenie Dialogu Edukacyjnego.