Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych

ifre - targi sprzętu strażackiego Targi pożarnicze KIELCE IFRE-EXPO 2017 udane

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2017, odbyły się w Targach Kielce od 8 do 10 czerwca. Wystawa zajmowała ponad 6 tysięcy 300 metrów kwadratowych, swoją ofertę przedstawiło blisko 170 wystawców z Norwegii, Włoch, Niemiec, Austrii, Japonii, Francji, Słowenii, Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych i Polski. Targi odwiedziło niemal 6000 zwiedzających.

Jak zgodnie podkreślali strażacy, czyli główna grupa odbiorców wystawy – ekspozycja była ciekawa, firmy zajmujące się sprzętem i pojazdami strażackimi przygotowały wiele ciekawostek. FIREMAX zaprezentował ciekawą łamaną, drabinę strażacką marki MAGIRUS. Firma wraz ze strażakami z „Heavy Rescue”  SGRT OSP Mosina zaprezentowała także  w akcji uniwersalne narzędzia. Ogromnym zainteresowaniem strażaków cieszyły się także ćwiczenia w trenażerze pożarów wewnętrznych, które obejmowały techniki operowania prądami wody i procedurę wejścia do obiektu objętego pożarem oraz zajęcia w komorze ogniowej. Wrażenie na zwiedzających zrobił również pokaz działania „Mobilnego turbinowego systemu ratowniczo-gaśniczego” zaprezentowanego przez  Jas Technologie. Budowa pojazdu jest realizowana w ramach projektu naukowo–badawczego „Mobilny turbinowy system ratowniczo-gaśniczy” finansowanego przez Narodowe Centrum Badania i Rozwoju w Warszawie.

pokazy strażackie - Targi to dla nas doskonała okazja, żeby spotkać się z naszymi klientami – podsumowała udział firmy w KIELCE IFRE-EXPO Marika Miller z firmy MSA – podoba nam się to, że jest wielu odwiedzających, którym możemy zaprezentować nasze produkty  nowości.

 

Mali strażacy, psy ratownicze i piękne druhny tylko w Targach Kielce

Obok ciekawej ekspozycji, na zwiedzających wystawę czekało wiele dodatkowych atrakcji. W ostatnim dniu wystawy Targi Kielce odwiedziły „druhny z kalendarza”, czyli panie z OSP Chotowa na podkarpaciu, które zasłynęły w całym kraju wydaniem kalendarza, w którym wcieliły się w rolę modelek po to by podratować budżet swojej jednostki. Na KIELCE IFRE-EXPO pojawili się także organizatorzy Międzynarodowego Zlotu Pojazdów Pożarniczych, którzy zaprezentowali „strażackiego złomka” robiącego furorę zwłaszcza wśród najmłodszych. W Targach Kielce pokazali się mali strażacy z Wieruszowa oraz Stąporkowa. GOPR przeprowadził ewakuację za pomocą śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swoje umiejętności zaprezentowały także: Grot, Kokos i Dante czyli psy ratownicze z OSP Nowy Sącz. Ratunek w zainscenizowanym wypadku samochodowym nieśli przedstawiciele KW PSP z Kielc.

 

sprzęt gaśniczy na targach strażackich ifre

Targi pożarnicze ze sportowym zacięciem

OSP Wola Morawicka przed OSP  Mąchocice Kapitulnych i OSP Ciekoty – tak przestawiały się wyniki zorganizowanych w ostatnim dniu targów zawodów sportowych skierowanych do ochotniczych straży pożarnych. Podczas startów, którym kibicowała sporo grupa zwiedzających, dwuosobowe drużyny musiały pokonać tor przeszkód na czas. Do zadań strażaków należało między innymi: przetoczenie opony, rozwinięcie węża gaśniczego W-52, czy napełnienie zbiornika przy użyciu hydronetki. Furorę zrobiła jedyna startująca w zawodach druhna – Julia Gołębiowska z OSP Staw, która równie doskonale jak panowie radziła sobie z konkurencjami.

Targom pożarniczym, którym patronował Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji,  Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej oraz Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, towarzyszyły Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.