II Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych IFRE-EXPO

ifre 2018 - pojazdy strażackie Targi pożarnicze KIELCE IFRE-EXPO 2018 udane

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Straży Pożarnej i Służb Ratowniczych KIELCE IFRE-EXPO 2018, odbyły się w Targach Kielce od 7 do 9 czerwca. Wystawcy podsumowując wystawę podkreślali jej rangę oraz liczbę i jakość wydarzeń towarzyszących. Targi odwiedziło ponad 5000 zwiedzających z Czech, Słowacji, Angoli, Niemiec, Ukrainy, Litwy, Danii, Chorwacji, Tanzanii, Japonii i Polski.

Jak zgodnie podkreślali strażacy, czyli główna grupa odbiorców wystawy – ekspozycja była ciekawa, firmy zajmujące się sprzętem i pojazdami strażackimi przygotowały wiele ciekawostek. Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszył się zwłaszcza, debiutujący na europejskich rynkach wszędołaz SHERP.

ifre 2018 - sprzęt strażacki - Jesteśmy bardzo zadowoleni z frekwencji, a przede wszystkim z kompetentności zwiedzających – podsumował udział firmy w KIELCE IFRE-EXPO Michał Zieliński, SHERP Partner – Jeden z ciekawszych kontaktów nawiązaliśmy z gośćmi z Japonii. Wymieniliśmy wizytówki i czekamy jakie efekty przyniesie nam to spotkanie.

Mali strażacy, psy ratownicze i trenażer pożarów w Targach Kielce

Tradycyjnie już w Targach Kielce zaprezentowali się mali strażacy z Wieruszowa oraz Stąporkowa. Akcje ratowania misia rannego w wypadku jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem zwiedzających. Swoje umiejętności zaprezentowały także: Grot, Kokos, Dante, Sigma i Ares, czyli psy ratownicze z OSP Nowy Sącz. Uwolnić rannego z auta  przy pomocy ciężkiego sprzętu  musieli, w zainscenizowanym wypadku samochodowym przedstawiciele Komendy Miejskiej i Komendy Wojewódzkiej PSP z Kielc. Ważnym punktem dla wszystkich strażaków były także ćwiczenia w trenażerze pożarów wewnętrznych, które zorganizowała w tym roku firma OLC Fire.

IFRE-EXPO na sportowo

targi strażackie ifre 2018 - pokazy ratownictwa OSP Włoszczowa przed OSP w Błogoszowie i OSP Mąchocice Kapitulne – tak przestawiały się wyniki zorganizowanych w ostatnim dniu targów zawodów sportowych skierowanych do ochotniczych straży pożarnych. Podczas startów, którym kibicowała sporo grupa zwiedzających, dwuosobowe drużyny musiały pokonać tor przeszkód na czas. Do zadań strażaków należało między innymi: przetoczenie opony, rozwinięcie węża gaśniczego W-52, czy napełnienie zbiornika przy użyciu hydronetki.

Targom pożarniczym, towarzyszyła także dwudniowa odprawa Komendantów Miejskich i Powiatowych. Razem z wydarzeniem dla strażaków odbyły się  Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa i Ochrony Pracy oraz Zabezpieczeń Przeciwpożarowych KIELCE WORK SAFETY-EXPO.