Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Targi dla Pacjentów z Łuszczycą i Atopowym Zapaleniem Skóry

AtoPsoriaDerm 2017 - ulotkaAtoPsoriaDerm – wyjątkowe targi dla osób z problemami skóry

 

To pierwsze, ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne, organizowane w Targach Kielce 1 lipca 2017 roku.  Dedykowane jest każdemu kto świadomie dba o jakość swojej skóry, a także osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi, ze szczególnym uwzględnieniem chorych na: łuszczycę, łuszczycowe zapalenie stawów, atopowe zapalenie skóry oraz ich rodzin

 

Te wyjątkowe targi i pionierskie na skalę europejską przedsięwzięcie organizują: Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, zrzeszające osoby zmagające się z chorobami dermatologicznymi na co dzień oraz Targi Kielce - drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej.

Skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, a jej prawidłowe funkcjonowanie ma dla człowieka kluczowe znaczenie. Przewlekłe choroby dermatologiczne, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry u dzieci, stanowią dla chorych problem porównywalny do cukrzycy, astmy czy chorób serca. Współcześnie obserwuje się znaczący wzrost występowania chorób skóry w Europie.

Na łuszczycę cierpi około 4 proc. populacji. W Polsce choruje blisko milion osób, na świecie 125 milionów. Około 30 proc. pacjentów cierpi na umiarkowaną i ciężką postać łuszczycy. 

W większości krajów świata na atopowe zapalenie skóry cierpi ok. 20 proc. dzieci i 1-3 proc. osób dorosłych. W Polsce co piąte dziecko choruje na AZS, a wraz z nimi ich rodziny, opiekunowie – bo zarówno łuszczyca jak i atopowe zapalenie skóry to choroby ciała i… duszy.

Nieestetyczne zmiany na skórze wpływają na codzienną jakość życia, a chorzy często doświadczają stygmatyzacji ze strony otoczenia. Mają też trudności w nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu znajomości. Rezygnują z korzystania z takich miejsc jak basen czy plaża.  Nie biorą udziału w wydarzeniach publicznych w okresie letnim, kiedy nie mogą ukryć pod ubraniem zmian chorobowych.

Wydarzenie takie jak AtoPsoriaDerm w Kielcach jest dla chorych i ich rodzin niezwykle cenne pod względem merytorycznym. To nie tylko okazja do poznania nowości w ofercie, ale również doskonała okazja by  uświadomić skalę zachorowań oraz problemy i wyzwania, z jakimi muszą zmagać się osoby chorujące na AZS i łuszczycę.

 

Dla kogo AtoPsoriaDerm?

Wydarzenie w Targach Kielce łączy targi i wykłady ekspertów. Dedykowane jest szczególnie chorym na łuszczycę, łuszczycowe zapalenie stawów, atopowe zapalenie skóry,  oraz ich rodzinom, opiekunom. AtoPsoriaDerm to również wydarzenie dla wszystkich, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję skóry oraz dowiedzieć się jak chronić skórę przed schorzeniami i niekorzystnymi czynnikami, jak m. in. szkodliwe promieniowanie UV, które zwłaszcza w okresie zbliżającego się lata może być dla nas wręcz niebezpieczne.

 

Od najnowszych preparatów i urządzeń po skuteczne terapie

Targi AtoPsoriaDerm dają możliwość zapoznania się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Znaczną część ekspozycji zajmą suplementy, zioła oraz inne preparaty wspomagające proces leczniczy. Na stoiskach wystawowych będzie można skorzystać z wiedzy konsultantów, ale również kupić wybrane preparaty.

Ekspozycję targową uzupełnią urządzenia, służące na przykład do utrzymania właściwego stanu stawów. Wydarzenie będzie  również okazją do uzyskania informacji w zakresie  leczenia dermatoz i ośrodków, w których terapie można zrealizować. Podczas AtoPsoriaDerm zaprezentowane zostaną metody zapobiegania niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem promieniowania UV.

 

Wykłady ekspertów i praktyków

AtoPsoriaDerm to targi, podczas których najwięksi eksperci zaprezentują zasady  właściwej pielęgnacji skóry oraz poruszą zagadnienia dotyczące  maksymalizacji efektów leczniczych  wybranych preparatów. Innowacyjne wydarzenie dedykowane   wszystkim osobom zmagającym się z problemami skórnymi to doskonała okazja do integracji środowiska lekarzy, chorych i ich rodzin oraz firm związanych z obszarem dermatologii.

 

Dlaczego warto wziąć udział?

Wystawcom AtoPsoriaDerm oferujemy szeroką możliwość zaprezentowania swojej oferty, zarówno na stoisku wystawienniczym, jak i w trakcie konferencji. Sprofilowany charakter wydarzenia  pozwoli dotrzeć do szerokiego kręgu potencjalnych klientów., Niewątpliwym atutem uczestnictwa w targach będzie możliwość nawiązania kontaktu z przedstawicielami organizacji pacjentów z terenu całego kraju, uczestnicy wydarzenia będą  obecni w relacjach z imprezy oraz w materiałach promocyjnych, przygotowanych przez organizatorów.

AtoPsoriaDerm to przedsięwzięcie bezprecedensowe w skali kraju i Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez udział w pierwszej edycji i wyrażenie swoich opinii oraz uwag, nadadzą Państwo kształt kolejnym odsłonom tego wydarzenia.

Zobacz film na temat życia z łuszczycą Koalicji na Rzecz Chorych na Łuszczycę, partnera targów AtoPsoriaDerm: