Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XXIII Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA

Międzynarodowe Targi Logistyczne po raz 22 w Kielcach 

logistyka XXII Międzynarodowe Targi Logistyczne LOGISTYKA, które odbyły się wraz z XXIV Międzynarodowym Salonem Przemysłu Obronnego w Kielcach, stanowią największą tego typu imprezę w naszej części Europy.

Jest to impreza dedykowana przede wszystkim służbom mundurowym i ratowniczym. Łącznie w dniach 6-9 września liczącą sobie ponad 27 tys. m2 ekspozycję odwiedziło ponad 22 tys. zwiedzających. Mogli oni zobaczyć nie tylko sprzęt i wyposażenie, ale również m. in. pokazy umiejętności polskiej Straży Granicznej i Policji.

Podczas gdy targi MSPO koncentrują się wokół uzbrojenia i sprzętu wojskowego, LOGISTYKA za swój przewodni temat przyjmuje pozostałe służby mundurowe oraz ratownictwo i zaopatrzenie, transport oraz konserwację. Wiele firm, takich jak Lubawa S.A, czy Maskpol prezentuje wyposażenie, odzież ochronną i opancerzenie osobiste dla funkcjonariuszy Policji, Służby Więziennej czy Straży Granicznej. Nie brakuje też sprzętu medycznego, wyposażenia ratowniczego, czy środków bezpieczeństwa. Warto też wymienić wyposażenie związane z IT oraz łącznością, telemetrią i kodowaną komunikacją.

logistyka Odrębną kategorię stanowi sprzęt i materiały związane z szeroko rozumianą logistyką: od konserwacji wyposażenia, uzbrojenia i żywności, po jego transport i magazynowanie.

Obecnie coraz większym zainteresowaniem cieszą się też bezzałogowce do celów obserwacyjnych czy ratowniczych, jak również systemy służące ochronie przed dronami oraz ich skutecznemu śledzeniu i obezwładnianiu. Możliwości różnego typu wyposażenia oraz umiejętności funkcjonariuszy służb mundurowych można było zobaczyć podczas Targów LOGISTYKA na żywo.

W akcji

Sprzęt służący do ochrony obszaru przed bezzałogowcami oraz zdalne ich wyłączanie zaprezentowała w praktyce firma Hertz Systems. Swoje umiejętności pokazały też różne formacje Straży Granicznej oraz jednostki ratownicze Państwowej Straży Pożarnej.  Policja natomiast przedstawiła jakie możliwości daje wykorzystanie psów służbowych.

Umowy i nagrody

logistyka Targi LOGISTYKA, to nie tylko prezentacja możliwości, ale również możliwość pozyskania sprzętu i oceny jego zalet. Korzystając z okoliczności jakimi były targi MSPO i LOGISTYKA, zawarto m. in. umowę pomiędzy radomską Fabryką Broni Łucznik i Służbą Więzienną, która stała się w ten sposób kolejnym użytkownikiem broni systemu modułowego typu MSBS.

Podczas targów poszczególne służby nagrodziły też najbardziej interesujące dla siebie rozwiązania. „Laur Graniczny”, przyznawany prze Komendę Główną Straży Granicznej otrzymał PIAP za Taktycznego Robota Miotanego TRM. Nagrodę Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej otrzymał ITWL za bezzałogowiec wsparcia akcji ratowniczych pionowego startu i lądowania ATRAX-M. Natomiast nagroda Komendanta Głównego Policji trafiła do firmy Hertz Systems za wielosensorowy system do wykrywana i neutralizacji niepożądanych bezzałogowych systemów powietrznych.

Kup bilet

Kliknij i zarejestruj się