II Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego

MODEL KIT-EXPO w Targach Kielce dla miłośników innego wymiaru

Międzynarodowe Targi Modelarstwa Redukcyjnego w swej pierwszej odsłonie w 2017 roku zgromadziły blisko 2500 osób – ludzi związanych z branżą oraz amatorów modelarstwa w każdym wieku. II Targi MODEL KIT- EXPO odbędą się od 13 do 14 października i zapowiadają się równie interesująco.

paragiełda, model kit expo, modele rc

Kogo będzie można spotkać podczas drugiej edycji targów? Po pierwsze producentów i dystrybutorów modeli redukcyjnych z form plastikowych, żywicznych, kartonowych i drewnianych.  Będą także producenci i dystrybutorzy akcesoriów modelarskich – przydatnych do składania, spajania poszczególnych elementów oraz malowania modeli. Wśród wystawców znajdą się także firmy produkujące żywiczne elementy waloryzujące, np. fotel pilota, kokpit, koła, silniki i wiele innych. Uzupełnieniem wystawy będą specjalistyczne czasopisma modelarskie i te z zakresu techniki wojskowej i cywilnej.

model kit expo

Wystawa Model KIT-EXPO w Targach Kielce, podobnie jak rok temu, współorganizowana jest ze Świętokrzyskim Stowarzyszeniem Modelarzy Redukcyjnych. W ramach targów odbędzie się również Festiwal Modeli Redukcyjnych oraz Giełda Modelarska. Oba wydarzenia w roku ubiegłym zgromadziły setki eksponatów – repliki samolotów, pojazdów wojskowych, figurek.

Natomiast dzięki współpracy z Klubem Modelarstwa Sportowego zwiedzający będą mogli znów podziwiać kilkadziesiąt modeli redukcyjnych, wyposażonych w silniczki czyli modeli RC.