XXIV Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY

ogród i ty Sezon na ogrody rozpoczęty!

Drzewa, kwiaty, meble, ozdoby – wszystko, co potrzebne, aby nasze ogrody i balkony wyglądały zdumiewająco już niebawem w Targach Kielce. Ulubione wydarzenie miłośników zieleni odbędzie się od 7 do 9 kwietnia w Targach Kielce.

Wiosna nadciąga wielkimi krokami. To oznacza, że przygotowania do urządzania ogrodów, balkonów i tarasów czas zacząć. Z myślą o wszystkich, którzy kochają zieleń po raz kolejny odbędą się Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY.

Podczas wydarzenia będzie można zapoznać się z ofertą architektów ogrodów i firm projektujących tereny zielone. W czasie wystawy prezentowane będą również meble ogrodowe, altany, domki letniskowe, mała architektura oraz ogrodzenia. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z nowościami od producentów i dystrybutorów rzeźb, lamp, oświetlenia oraz systemów nawadniania ogrodów. Jak co roku będzie można zakupić drzewa, kwiaty cięte, rośliny doniczkowe, sadzonki, cebulki i krzewy. Podczas targów, w specjalnej Strefie Ekspertów będzie można skorzystać z bezpłatnych porad architektów ogrodów.

ogród i ty W czasie imprezy zaplanowano wiele wydarzeń towarzyszących. Wśród nich są między innymi Ogólnopolskie Zawody Architektury Krajobrazu „Ogród i Ty”, a także XXII konferencja naukowa „Kamień w złożu, krajobrazie i architekturze”.

Salon Zieleni i Małej Architektury Miejskiej to projekt organizowany po raz pierwszy w czasie XXIV Targów Ogrodniczych i Działkowych OGRÓD i TY, które odbędą się od 7 do 9 kwietnia w Targach Kielce

Po raz pierwszy, podczas targów organizowany będzie Salon Zieleni i Małej Architektury Miejskiej. W ramach projektu, 7 kwietnia odbędzie się konferencja „Zieleń potrzebna od zaraz”, podczas której podejmowane będą takie tematy jak między innymi: rola drzew i ich wycinka, dobór drzew i krzewów do zadrzewień miejskich, czy technologie związane z sadzeniem drzew. Wydarzenie dedykowane jest zarówno przedstawicielom służb komunalnych, deweloperom, przedstawicielom samorządów, architektom zieleni, jak też właścicielom prywatnych ogrodów. Gośćmi konferencji będą między innymi: Grzegorz Falkowski- Związek Szkółkarzy Polskich, Bartosz Piwowarski - Geopark Kielce oraz prof. dr  hab. inż. Marek Siewniak.