Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XXIV Targi Ogrodnicze i Działkowe OGRÓD i TY

ogród i ty Ogrodnicza wiosna przyciągnęła tłumy

Targi OGRÓD i TY zakończone sukcesem

Ponad 20 tysięcy zwiedzających wybrało Targi DOM, OGRÓD i Ty oraz AGROTRAVEL jako weekendową formę relaksu. Mimo niesprzyjającej pogody, zamiast grillować i szukać oznak wiosny, Kielczanie spędzili weekend w Targach Kielce.  Widać było ogromne zainteresowanie – szczególnie wśród wystawców oferujących sadzonki roślin i krzewów ogrodowych.

Łącznie tegoroczne targi to ponad 8 tysięcy metrów kwadratowych i oferta ponad 250 firm związanych z branżą materiałów budowlanych i wykończeniowych, wyposażenia wnętrz, roślin ogrodowych oraz 131 firm reprezentujących działalność agroturystyczną, rękodzieło czy wyroby regionalne.

ogród i ty Z kwiatkiem w dłoni z Targów Kielce

Ponownie mieszkańcy świętokrzyskiego udowodnili, że przyjeżdżają do Targów Kielce, by poznać najnowsze trendy w budownictwie i wyposażeniu wnętrz. W tym roku dało się zauważyć, że teren zewnętrzny targów został poszerzony o nowych wystawców, którzy zaprezentowali wiele ogrodniczych nowości.

- Jestem już szesnasty raz w Targach Kielce. Klienci, którzy mnie odwiedzają to zawsze się pytają o nowości. Przychodzą i producenci, jak i hobbyści – mówi Sławomir Jasiński, firma Ogrody Praszka.

Teren wokół hali A,E i F wypełniły sadzonki wszelkiego rodzaju roślin ogrodowych. Jedne już z pięknymi kwiatostanami, inne z finezyjnie przystrzyżonymi gałązkami. Ogrodnicy i właściciele szkółek chętnie podpowiadali, jakie rośliny wybrać do swojego ogrodu czy na działkę, i jak je pielęgnować, aby zachowały świetność na lata.

Wielu zwiedzających opuszczało Targi Kielce z donicami krzewów i kwiatów gotowych do uświetnienia przydomowej strefy zieleni.