XXIII Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL

plastpol 2018 - targi przetwórstwa tworzyw sztucznych Targi PLASTPOL 2019 - najlepszy klimat dla biznesu i branży przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej

Polskie firmy branży przetwórstwa tworzyw sztucznych dynamicznie się rozwijają, z roku na rok rośnie krajowy rynek tej branży – dlatego targi PLASTPOL to najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej miejsce prezentacji możliwości produkcyjnych, biznesowych kontaktów, przeglądu ciekawych nowości i debiutów firm

Dla przedsiębiorców zagranicznych, którzy stanowią już ponad 50 procent  wystawców Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych, to wyjątkowa okazja spotkania w jedynym miejscu liderów polskiej branży i nawiązania współpracy. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się od 28 do 31 maja.

Trudno wyobrazić sobie współczesny świat bez produktów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Wzrasta ich specjalizacja, podążając w stronę recyklingu i biodegradowalności. W 2018 roku podczas targów PLASTPOL wystawa zgromadziła ofertę 812 firm z 39 państw. Powierzchnia ekspozycji we wszystkich 7 halach wystawienniczych kieleckiego ośrodka targowego wyniosła 34.000 metrów kwadratowych. PLASTPOL odwiedziło blisko 19.000 specjalistów.

plastpol 2018 - przetwórstwo tworzyw sztucznych Dane PlasticsEurope za rok 2017 mówią, że najwięcej inwestorów zagranicznych w branży przetwórstwa tworzyw pochodzi z Niemiec, Austrii i Włoch. Firmy z tych krajów stanowiły najliczniejszą grupę wystawców roku 2018. W kolejnej edycji targów PLASTPOL do tego grona dołącza również Turcja z ważnymi firmami branży. Pojawianie się kolejnych silnych graczy międzynarodowego rynku podczas wystawy w Targach Kielce, po raz kolejny daje dowód, że ranga wydarzenia wciąż rośnie. Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy gromadzą na liście wystawców firmy z różnych kierunków: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Holandii, Hong Kongu, Indii, Iranu, Irlandii, Izraela, Japonii, Kataru, Korei Płd., Litwy, Luxemburga, Malezji, Niemiec, Portugalii, Rosji, Serbii, Słowacji, Słowenia, Szwajcarii, Szwecji, Tajlandii, Tajwanu, Turcji, Uzbekistanu, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii, Wietnamu i Włoch oraz oczywiście z Polski.

Zakres branżowy targów obejmuje: technologie, maszyny i urządzenia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, opakowania, wzornictwo, tworzywa sztuczne, przetwórstwo gumy, recykling


Specjaliści przetwórstwa tworzyw sztucznych o przyszłości branży

PLASTPOL 2019 nie zawiedzie tych, którzy przyzwyczaili się do hal kieleckiego ośrodka wstawienniczego wypełnionych pracującymi maszynami i prezentacją nowych technologii przetwórstwa tworzyw sztucznych. Jednak oprócz ciekawych ekspozycji zapraszających do zwiedzania i rozmów o biznesie, Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Targach Kielce to miejsce, gdzie merytorycznie dyskutuje się o przyszłości branży.

plastpol 2018 - maszyny i technologie do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Pierwszy targowy dzień bywalcom targów PLASTPOL nieodmiennie kojarzy się z konferencją Fundacji PlasticsEurope Polska, która ogłasza w Kielcach najświeższe dane branży dotyczące produkcji i zapotrzebowania na tworzywa w Polsce i w Europie. Spotkanie organizowane w scenerii 27-metrowej wieży  Centrum Kongresowego Targów Kielce gromadzi wielu przedstawicieli prasy, zarówno branżowej, jak i lokalnej i ogólnopolskiej.   

Jubileuszowy OMNIPLAST  i pełen wiedzy PLASTECH INFO w Targach Kielce

Z targami branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy związany jest również finał znanego na polskim rynku  konkursu Omniplast. Jego zadaniem jest popularyzacja wiedzy dotyczącej tworzyw sztucznych i technologii ich przetwórstwa.  Odbywający się tradycyjnie w pierwszym targowym dniu konkurs w 2019 roku obchodzi swój jubileusz 10-lecia.  Organizatorzy - Targi Kielce oraz Serwis Internetowy www.tworzywa.pl przygotowali dla wystawców targów PLASTPOL, spośród których rekrutują się zawodnicy, wiele niespodzianek.

PLASTECH INFO to kolejny stały punkt programu targów PLASTPOL 2019. Dwudniowe seminarium techniczne towarzyszy targom w Kielcach i propaguje bieżącą wiedzę o branży.  

plastpol 2018

 

GALA PLATINUM – tylko dla najlepszych podczas targów PLASTPOL

Najlepsze produkty targowe, najciekawsze sposoby ich prezentacji na stoiskach zawsze są w Kielcach mile widziane, a także nagradzane. Gala PLATINUM PLAST, towarzysząca targom PLASTPOL to uroczystość przyznawania wyróżnień i medali Targów Kielce gromadzi zawsze duże audytorium, a trofea targowe zdobią ściany i półki wielu firm polskich i zagranicznych.

Kolejna, 23. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL przed nami! Zapraszamy do Targów Kielce 28-31 maja 2019!