Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

rękodzieło 2016 VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

Wielkimi krokami zbliżają się w Targach Kielce VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO (9-10 grudnia 2017 r.). Na dwa grudniowe dni hale targowe zamienią się w ogromną świąteczną dekorację. Oprócz pięknych ozdób bożonarodzeniowych wykonanych ręcznie będzie można podziwiać laleczki czy rzeźby nawiązujące do kultury ludowej z różnych regionów Polski.

W ubiegłorocznej edycji – organizowanej we współpracy Targów Kielce i Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – wzięło udział ponad 80 wystawców z całej Polski. Cieszyły się ona ogromnym zainteresowaniem, kielecki ośrodek wystawienniczy gościł 4,5 tysiąca osób.

rękodzieło 2016 W tym roku każdego dnia targów zostaną poprowadzone warsztaty rzemieślnicze w trzech turach. Dla dzieci przewidziano zajęcia pod okiem specjalistki z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, rękodzielniczki Joanny Wrońskiej. Natomiast dla młodzieży i dorosłych organizatorzy stworzą warunki do odbycia warsztatów rzeźbiarskich, które poprowadzi związany z Kielcami artysta, Krzysztof Jan Wesołowski.

Do najmłodszych zwiedzających targi RĘKODZIEŁO specjalnie przyjedzie Święty Mikołaj wraz z zastępem pomocników. Na moc atrakcji nikt nie będzie narzekał, m.in. obejrzą spektakl „Pomocnicy Świętego Mikołaja”, również każdy będzie mógł indywidualnie spotkać się z honorowym gościem.

Z pewnością grudniowy weekend w Targach Kielce będzie obfitował w wiele ciekawych przeżyć i doznań artystycznych. Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco do odwiedzenia targów  RĘKODZIEŁO od 9 do 10 grudnia 2017 r.