Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

VI Ogólnopolskie Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO

rękodzieło 2016 Święta z artystycznym akcentem

Ceramikę artystyczną, stroiki i ozdoby choinkowe zakrólowały w Targach Kielce dzięki V Ogólnopolskim Targom Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO. Zainteresowanie artystycznym rękodziełem było duże. Targi przyciągnęły miłośników rzemiosła artystycznego.

– Bałwanki, koszyczki i wazony z wikliny papierowej, to jedne z moich ciekawszych wyrobów. Wykonuję je sama w domu, bo to lubię, podobnie jak dzielić się swoimi dziełami z innymi. Dlatego wzięłam udział w kiermaszu – przyznała Barbara Pilarz z miejscowości Przełom w gminie Mniów.

Wystawcy prezentowali podczas tegorocznych targów głównie świąteczne stroiki i ozdoby. Ale nie zabrakło również szmacianych laleczek, figurek ze szkła, ręcznie robionej biżuterii, rzeźb, obrazów oraz ubrań z naturalnych materiałów.

rękodzieło 2016 W tegorocznej edycji targów – organizowanych we współpracy Targów Kielce i Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach – wzięło udział ponad 80 wystawców z całej Polski. Wielu z nich zajmuje się produkcją takich cudów w domowym zaciszu i traktują to często jako formę hobby. Targi czy kiermasze są dla nich okazją do zaprezentowania tych wyrobów, a często także docenieniem ich cierpliwości i kreatywności.

V Targi Rzemiosła Artystycznego RĘKODZIEŁO – edycja świąteczna odbywały się równolegle z IX Ogólnopolskimi Targami Ślubnymi Modny Ślub. Łącznie, we wszystkich wydarzeniach jakie w ten grudniowy weekend od 10 do 11 grudnia miały miejsce w Targach Kielce wzięło udział 4,5 tysiąca zwiedzających. Gościem specjalnym targów była Dorota Gardias.