Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH

AGROTECH z nowym rekordem – targi zwiedziło 71 250 osób!

Największe w Polsce targi techniki rolniczej organizowane w halach – 23. Targi AGROTECH w Targach Kielce oraz towarzysząca im 17. wystawa LAS-EXPO, zakończyły się rekordem liczby zwiedzających. Od 17 do 19 marca odwiedziło je 71 250 osób! Swoje nowości branży rolniczej zaprezentowało 700 wystawców targów techniki rolniczej oraz 50 wystawców branży leśnej – na obu wystawach reprezentowanych było 20 krajów świata. Targi odwiedził Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa, a Ursus podpisał podczas targów porozumienie o współpracy z algierskim partnerem.

agrotech 2017 - galeria

W 2016 roku wystawę zobaczyło 64 330 osób, więc 71 250 zwiedzających podczas tegorocznej edycji to kolejny rekord wystawy i sukces kieleckiego ośrodka. 23. edycja targów AGROTECH zajęła także rekordową powierzchnię 11 hal i ponad 63 000 metrów kwadratowych. Najnowsze osiągnięcia branży rolniczej prezentowało 750 wystawców z 20 krajów świata. Można było obejrzeć ciągniki, maszyny rolnicze, nawozy, nasiona, pasze i wiele innych produktów potrzebnych w  nowoczesnym gospodarstwie rolnym. Nie zabrakło liderów rynku rolniczego na świecie z ciekawymi ekspozycjami – atrakcyjnie prezentował się New Holland, Case IH, John Deere, Ursus, Kubota, Claas i wielu, wielu innych przedstawicieli branży z najwyższej półki. 

- Targi AGROTECH stały się najważniejszym miejscem na mapie ponad 150 krajowych wystaw rolniczych, odbywających się w Polsce – mówi Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. - To także największe targi organizowane w halach, spośród wszystkich branż gospodarki. Wystawa jest ulubionym miejscem polskich rolników, cieszy się akceptacją branży, jest wyznacznikiem trendów na polskim rynku.

 

agrotech 2017 - galeria 04 Minister Jurgiel w Targach Kielce i międzynarodowa współpraca Ursusa

Gościem wystawy był Krzysztof Jurgiel, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wziął udział w otwarciu targów, zwiedził wystawę i uczestniczył również w konferencji organizowanej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Świętokrzyski  Urząd Wojewódzki, a zatytułowanej „Wzmacniamy polskie rolnictwo”.

- Strategia, przygotowana przez rząd zakłada promocję międzynarodową, inwestowanie w innowacje, badania naukowe – mówił  w Targach Kielce Krzysztof Jurgiel. – W roku ubiegłym udostępniliśmy polskiemu rolnikowi 27 nowych kierunków handlowych. W 2017 roku Algieria to priorytetowy dla Polski rynek rolniczy.

Właśnie podczas AGROTECH 2017 zostało zawarte ważne międzynarodowe porozumienie o współpracy pomiędzy Ursusem a algierską firmą Karmag Industrie na montaż, sprzedaż i dystrybucję polskich maszyn w Algierii i na obszarze Afryki. Oprócz polskiego ministra rolnictwa gościem wystawy był także Abdesselam Chelghoum, Minister Rolnictwa, Rozwoju Wsi i Rybołówstwa Ludowo-Demokratycznej Republiki Algierii, który wspólnie z ministrem Jurgielem uczestniczył w uroczystym podpisywaniu porozumienia.

 

6 zagranicznych delegacji odwiedziło AGROTECH

Targi odwiedziły nie tylko tłumy polskich rolników, ale także wielu gości z zagranicy – zwiedzających i 6 delegacji: z Serbii, Finlandii, Holandii, Konga, Ukrainy i Algierii. Wśród uczestników delegacji zagranicznych były delegacje rangi ministerialnej. Oprócz wspomnianej już delegacji z ministrem rolnictwa Algierii na czele, wystawę w Kielcach zwiedzał także Minister Badań Naukowych i Rozwoju Technologicznego Republiki Konga. Wśród członków wszystkich zagranicznych delegacji znaleźli się również przedsiębiorcy branży rolnej, właściciele gospodarstw, przedstawiciele firm branży rolniczej.

Zobacz jak wyglądała wizyta zagranicznych gości podczas Agrotechu 2017 

 

agrotech Nowości podczas Targów Techniki Rolniczej w Kielcach

Jak zwykle AGROTECH kompleksowo przedstawił najnowsze osiągnięcia w branży rolniczejnowoczesne ciągniki, maszyny rolnicze, urządzenia, akcesoria przydatne w gospodarstwach, nawozy, pasze, nasiona i sadzonki oraz wiele innych. Rok 2017 obfitował w prezentowane w Kielcach nowości  -  firma Deutz Fahr przywiozła na AGROTECH aż cztery -wśród nich nowe modele serii 6  - w tym ciągnik RC Shift, który otrzymał tytuł „Tactor of The Year 2017” w kategorii Best Design. Warto dodać, że tytuł ten przyznaje grono 23 czołowych dziennikarzy rolniczych ze świata. Na swoim stoisku Case IH zaskakiwał zwiedzających czarnymOptum 300 CVX zdobywcą tytułu “Tractor of the Year 2017”. Marka John Deere prezentowała nowości przystosowane szczególnie do potrzeb gospodarstw rodzinnych – jest ciągnik serii 5R oraz prasa zwijająca serii 800. Wyjątkową atrakcję stoiska stanowił symulator pracy kombajnem, z który chętnie testowali zwiedzający w czasie 3 dni targowych. Polski Ursus przedstawił z dumą ciągnik C395 Power, nawiązujący do tradycyjnej linii marki i kultowej serii C. Popularny brand New Holland prezentował wiele atrakcyjnych maszyn, w tym ciągnik T7.165 S o dłuższym rozstawie osi oraz ciągnik T5.120 nagrodzony w konkursie „Tractor of The Year” w kategorii „Best Utility”. Perełkę ekspozycji stanowił ciągnik zabytkowy - Lanz Buldog z 1924 roku, który można obejrzeć na stoisku firmy Dziekan.

 

Złote Medale Targów Kielce i Puchar Ministra Rolnictwa

Tradycyjnie podczas gali Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej rozdano Złote Medale Targów Kielce, przyznano wyróżnienia.

Poznaj nagrodzonych i wyróżnionych przez Targi Kielce

Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan Sp. z o.o. za 150 letnie doświadczenie i wysoką jakość w hodowli nasion warzyw i kwiatów.

Targi AGROTECH 2017 były również miejscem świętowania jubileuszu 175 lecia marki Case IH oraz 70 lecia  marki Steyr. Z tej okazji zorganizowano uroczyste spotkanie z udziałem dziennikarzy. Podczas wystawy w Kielcach tradycyjnie rozstrzygnięto Olimpiadę Młodych Producentów Rolnych 2017. Spośród 1000 osób zgłoszonych do konkursu niepokonany na wszystkich etapach okazał się Tomasz Musiał. Drugie miejsce zajął Roman Bathelt, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Czech.

 

agrotech Traktoriada, występy, znani blogerzy i konkursy

Atrakcją targów AGROTECH 2017 był między innymi zespół Traktoriady, czyli podróżnicy i pomysłodawcy związani z projektem „Traktorem przez świat”. Marcin Obałka i Piotr Śliwiński wyruszyli Ursusem C 328 z 1964 roku, do Afryki z zamiarem przemierzenia kontynentu. Wystartowali w styczniu i do rozpoczęcia targów AGROTECH  pokonali trasę 1200 km, aż do granicy słoweńsko-włoskiej. Celem Traktoriady jest promocja polskich firm rolniczych, z tym przesłaniem pojawili się również w Kielcach. Ekipa zapraszała też na targi pojawiając się najpierw na kieleckim rynku, gdzie wzbudziła nie lada sensację, wjeżdżając do  centrum dwoma traktorami.    

Inne atrakcje, na jakie mogli liczyć zwiedzający w ciągu 3 dni targów AGROTECH towystępyzespołów muzycznych i tanecznych, konkursy dla zwiedzających. Znane twarze pojawiały się  na stoiskach firm – targi odwiedzili między innymi: showman Krzysztof Skiba, strongmen i zawodnik mieszanych sztuk walki Mariusz Pudzianowski, zawodnik Vive Tauron Kielce – Michał Jurecki.

Odbyło się również spotkanie z blogerami: Magdą Urbaniak z „Tractormania - dziewczyna na traktorze” oraz Piotrem Kaliskim znanym z kanału You Tube  „Rolnik Szuka”. Wydarzenie zgromadziło kilkudziesięciu fanów i miłośników rolniczych maszyn, którzy nie szczędzili podchwytliwych pytań.

 

Rzeźbienie w drewnie i inne atrakcje 17. targów LAS-EXPO

Targom AGROTECH już od siedemnastu edycji towarzyszą targi LAS-EXPO. Podobnie do lat ubiegłych, także w tym roku zostały objęte patronatem honorowym: Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych dr. inż. Konrada Tomaszewskiego oraz Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu dr. inż. Andrzeja Matysiaka.

Na terenie zewnętrznym wystawa LAS-EXPO zgromadziła wiele nowoczesnych maszyn do wycinki, obróbki, transportu drewna. W tym rokuwśród 50 wystawiających się firmnie zabrakło najważniejszych marek polskiej branży, między innymi tych specjalizujących się w wycince i obróbce drewna jak: ZM Jabłoński, Wood-Mizer, Wirex, Krpan, Avant , OTL Jarocin,  Maszyny Leśne Jan Kłoda, Jar-Drew, Stihl, Makita, Husquarna i wiele innych. Były też propozycje z Litwy i Słowenii. Ciekawie prezentowało się stoisko Lasów Państwowych. Na gości czekali leśnicy z fachowymi poradami, które dotyczyły szczegółów prowadzenia zrównoważonej, wielofunkcyjnej gospodarki leśnej, odnowień, możliwości zakupu drewna oraz sadzonek drzew i krzewów leśnych – w tym pochodzących z nowej szkółki kontenerowej w Nadleśnictwie Daleszyce. Można było wymienić doświadczenia dotyczące nowych technologii i urządzeń stosowanych w leśnictwie. Wystawa nawiązywała do kampanii „Lasy Państwowe. Zapraszamy – Las dobre sąsiedztwo”.

Targi umilały zwiedzającym występy sygnalistów, sokolnicy i pokazy rzeźbienia w drewnie, które w widowiskowy sposób prezentowały, jaki artystyczny użytek można zrobić z piły mechanicznej.