Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej EuroAgro Lwów

IMG_3064_m Pierwsze polsko-ukraińskie targi rolnicze zakończone

EuroAgro Lwów przyciągnęło do ukraińskiego ośrodka wystawienniczego Pivdennyi Expo ponad 2100 zwiedzających. W wystawie wzięło udział blisko 100 wystawców, z czego 24 firmy reprezentowały polskich producentów sektora rolniczego. Targi Rolniczego EuroAgro Lwów to pierwszy krok w stronę edukacji ukraińskich rolników i nawiązania współpracy polsko-ukraińskiej w tym sektorze.

- Rozpoczynające się dzisiaj targi są drogą do zdobycia rynku Ukrainy. Nie tylko samymi produktami, ale również dzięki nowym kontaktom i wymianie doświadczeń, czego tutaj potrzebujemy – powiedział podczas uroczystości otwarcia targów EuroAgro Lwów Oleg Syniutka - przewodniczący Lwowskiej Obwodowej Administracji Państwowej. – Okręg lwowski jest bramą do wejścia na cały rynek ukraiński, który jest potężny i otwarty na zagospodarowanie, szczególnie w sektorze rolniczym – dodał.

Słowa gubernatora okręgu lwowskiego, powtórzone podczas konferencji prasowej, jaka odbyła się w pierwszym dniu targów, pokazały, że zarówno władze samorządowe, jak i rolnicy są gotowi na poszukiwanie wiedzy i dobrych praktyk w zakresie rolnictwa. Polacy śmiało mogą pretendować do tytuły rolniczego autorytetu dla swoich wschodnich sąsiadów.

DSC_0092_m

Zainteresowaniem cieszyły się polskie maszyny rolnicze oraz akcesoria do efektywnego przechowywania płodów rolnych. Ważnym punktem targów była konferencja skupiona w ramach programu Dni Polskiego Rolnictwa przygotowanych przez Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie oraz Stowarzyszeniem Integracja Europa-Wschód. Pierwsza edycja targów pokazuje, że w Ukrainie drzemie ogromny potencjał rolniczy, a wydarzenia takie jak EuroAgro mają duże szanse na powodzenie. Rolnictwo ukraińskie, by się rozwijać potrzebuje również wsparcia i to szansa dla polskich przedsiębiorców, aby od obwodu lwowskiego rozpocząć międzynarodową współpracę w sektorze rolniczym.

Targi EuroAgro Lwów są wynikiem współpracy Targów Kielce i spółki akcyjnej Gal-Expo.