VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO

Rowerowe szaleństwo i mnóstwo zwiedzających

VIII Międzynarodowe Targi Rowerowe KIELCE BIKE-EXPO przeszły do historii

bike-expo targi rowerowe

Wielkie święto branży rowerowej znów ogarnęło Kielce. Targi, które odbyły się od 21 do 23 września w Targach Kielce ponownie okazały się wielkim sukcesem. Udział w wydarzeniu wzięło 250 wystawców z 12 krajów takich jak: Bułgaria, Chiny, Czechy, Finlandia, Holandia, Niemcy, Pakistan, Polska, Słowacja, Tajwan, Wielka Brytania, czy  Włochy. Wystawa obfitowała w wiele atrakcji dla wszystkich sympatyków dwóch kółek.

targi rowerowe kielce bike-expo Tegoroczna impreza była prawdziwą areną do prezentacji rowerowych nowości. Na stoiskach pokazywano rowery, sprzęt i akcesoria rowerowe. Nie brakowało również wyjątkowych modeli, wśród których był między innymi złoty rower, na którym Vincenzo Nibali wygrał królewski etap Giro d’Italia.

Oprócz nowości branży rowerowej podczas Kielce Bike-Expo można było zobaczyć historyczne modele. SPRĘŻYŚCI, czyli miłośnicy i kolekcjonerzy rowerów zabytkowych z Radomia zaprezentowali tu wyjątkowe eksponaty,  od przedwojennych marki Łucznik do jednośladów z lat 80-tych, a także… replikę bicykla.

Święto branży rowerowej zainspirowało do rozmów na temat jej rozwoju. Targi odwiedzili przedstawiciele Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, którzy spotkali się z członkami Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, a także innymi reprezentantami tego sektora. Spotkania merytoryczne były też dobrą okazją do przedstawienia nowego projektu, czyli Lwów Bike Expo – targów rowerowych, które w 2018 roku organizowane będą na Ukrainie.

targi rowerowe bike-expo Merytoryczne dyskusje uzupełnione były mnóstwem atrakcji dla zwiedzających. Dużym zainteresowaniem cieszyła się debiutująca w programie targów konferencja triathlonowa TRI BIKE EXPO, w której udział wziął aktor Kuba Wesołowski. Wielu gości zgromadziło też spotkanie z uczestnikami wypraw ekstremalnych – Dorotą Chojnowską, Valerjanem Romanowskim, Mariuszem Doroszem, a także córką Dariusza Dziewulskiego. Jak co roku wielkie emocje dostarczył Maraton Kielce Bike-Expo 2017, który zgromadził na starcie 800 uczestników, w tym 80 kobiet i 20 dzieci.

W ramach Kielce Bike-Expo tradycyjnie wręczono statuetki Bike Award i wyróżnienia dla najlepszych produktów, najlepszych stoisk, a także nagrody: Polskiego Stowarzyszenia Rowerowego, Grand Prix w konkursie „Gmina Przyjazna Rowerzystom” i nagrody portalu velonews.pl. Jubileuszową statuetką oraz tortem nagrodzony został przez Zarząd Targów Kielce Magazyn Bike World, który w tym roku obchodzi 15-lecie działalności.