Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

IV Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH

horti-tech HORTI-TECH  Od najnowszej wiedzy po przydatne maszyny dla sadowników

W trzeciej edycji Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych udział wzięło blisko 100 firm i gama uznanych ekspertów branży, zgromadzonych w Targach Kielce podczas III Ekonomicznej Konferencji Sadowniczo-Warzywniczej. Kompleksowa wystawę obejrzało ponad 3500 zwiedzających.

Maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw – to i wiele innych produktów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu sadów i upraw warzywnych można było jak zwykle znaleźć w Targach Kielce. Wśród wystawców pojawiały się takie znane marki jak: New Holland, John Deer, Landini, Kisiel, Case, Bury, Weremczuk, AR Chmielewscy, Yara, Agrola, KMK Agro,  Lisicki, Polsad i wiele innych.

 

horti-tech Konferencja z ekspertami branży sadowniczej w Targach Kielce

Pierwszy dzień targów HORTI-TECH 21 listopada zdominowała ważna dla branży Ekonomiczna Konferencja Sadowniczo-Warzywnicza. Poruszyła między innymi kwestie eksportu polskich jabłek w sezonie 2017/18 czy też zagadnienia specyfiki europejskiego rynku jabłkowego. Wiele miejsca  poświęcono tematyce zagospodarowania jabłek przemysłowych oraz bieżącej sytuacji polskich sadowników na rynku światowym. Dyskutowano o  szansach i zagrożeniach dla polskich producentów owoców i warzyw.

Jak zwykle na stoiskach Instytutu Ogrodnictwa ze Skierniewic, przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Agencji Modernizacji i Restrukturyzacji Rolnictwa można było liczyć na specjalistyczne konsultacje. Po raz kolejny podczas Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych odbywały się spotkania z ekspertami pod nazwą HortIntegra, pod którą kryje się znana już bywalcom targów HORTI-TECH strefa spotkań organizowana przez Jednostkę Certyfikującą PNG.  Skupiona na poradach w zakresie zintegrowanej produkcji roślin strefa w 2017 roku dotyczyła również  produkcji ekologicznej i systemu bezpieczeństwa żywności G.A.P.

 

horti-tech Miasteczko Wózkowe i Konkurs dla Operatorów podczas HORTI-TECH

W pierwszym dniu targowym, 21 listopada, ruszyło w Targach Kielce specjalne Miasteczko Wózkowe – z prezentacjami wózków widłowych, w tym 8 najnowocześniejszych maszyn UniCarriers, także z nową serią TX. W drugim dniu targów, 22 listopada aż 30 operatorów wózków widłowych zmierzyło się w konkursie sztaplowania – czyli układania palet warstwami na wysokości, a także w slalomie wózkami między beczkami i innymi trikami z piłeczką ping-pongową.

Nagrodzony za najlepszy czas (3.15 minuty) i jakość przejazdu został Patryk Bogdalski, który otrzymał markowy wózek widłowy ufundowany przez firmę Polsad, organizatora konkursu i całego miasteczka.

 

Zapraszamy do Targów Kielce na kolejną edycję targów HORTI-TECH 16-17 listopad 2018