Do rozpoczęcia wydarzenia pozostało:

V Salon Europarking

Parking – w dzisiejszych czasach to podstawa

Parkingi podziemne, piętrowe, osiedlowe, prywatne i miejskie, a i tak każdy kierowca poszukujący miejsca parkingowego uważa, że miejsc dla samochodów wciąż jest za mało

Europarking Coraz większa liczba pojazdów na polskich drogach wymusza tworzenie coraz większych powierzchni parkingowych oraz jeszcze bardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie zarządzania nimi. Odpowiedzią na współczesne wymagania wobec branży parkingowej oraz zarządców parkingów jest organizowany po raz kolejny Salon Europarking. Najbliższa edycja wydarzenia odbędzie się od 14 do 16 maja 2019 roku w Targach Kielce.

Producenci systemów parkingowych muszą nadążać za zmianami i bezustannie rozwijać swoje produkty tak, aby nadążać za potrzebami rynku. Parkingi są jednym z podstawowych elementów infrastruktury miejskiej. Zapotrzebowanie na nie i wymogi z nimi związane są coraz większe. Międzynarodowy Salon Techniki Parkingowej EUROPARKING to wydarzenie, które odbywa się w czasie trwania targów AUTOSTRADA-POLSKA. Ma ono charakter wystawienniczy, podczas którego można zapoznać się z ofertą kilkunastu firm oferujących szeroki wachlarz usług i produktów związanych z parkowaniem, od usług zarządzania parkingami i ich utrzymania począwszy, przez parkometry i urządzenia do obsługi stref parkowania, kończąc na kompletnych systemach parkingowych i usługach płatności mobilnych.  

W czasie targów poznać będzie można tajniki konstrukcji parkingów oraz kształtowania ich nawierzchni. Europarking to również okazja by zapoznać się z systemami oznakowania miejsc postojowych, ich ochroną oraz wszelkimi technikami utrzymania. Wśród wystawców znajdą się firmy projektowe, które z chęcią odpowiedzą na pytania związane z planowaniem i zagospodarowywaniem parkingów.

Autostrada-Polska, Europarking Stabilność, niezawodność i energooszczędność urządzeń parkingowych to obecnie standard w branży systemów parkingowych, nawet w przypadku mniejszych dostawców systemów i niewielkich obiektów parkingowych. Oczekiwania inwestorów, administratorów i kierowców co do efektywności i komfortu użytkowania parkingów rosną wraz z rozwojem technologii i jej coraz szerszą obecnością zarówno w biznesie, jak w życiu codziennym. Wymusza to stały rozwój systemów IT sterujących parkingiem a także gwarantujących jego efektywną współpracę z otoczeniem biznesowym i technologicznym.

Z punktu widzenia inwestorów oraz obsługi, podstawą efektywnego działania systemu parkingowego, jest możliwość jego integracji z zewnętrznymi systemami dzięki elastycznej, otwartej architekturze czy możliwość zarządzania siecią parkingów.

Salon Europarking, oprócz prezentacji premierowych produktów jest też miejscem branżowych rozmów. Tradycyjnie, w programie wydarzenia zaplanowano debaty i seminaria poruszające tematy palące dla branży. Udział w wydarzeniach towarzyszących zapowiedzieli już branżowi specjaliści.

Jednocześnie z Salonem Europarking odbędą się wystawy związane z pojazdami użytkowymi – ROTRA oraz infrastrukturą – TRAFFIC-EXPO – TIL.